Ortadirek Şaban nerede, ne zaman çekildi? Ortadirek Şaban filmi konusu ne oyuncuları kimler?

Türk sinemasının en çok güldüren isimleri arasında yer alan Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı Ortadirek Şaban filmi bu akşam Fox Tv ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. İzleyenleri kahkahaya boğan Ortadirek Şaban filminin konusu, oyuncuları merak konusu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Ortadirek Şaban nerede, ne zaman çekildi? Ortadirek Şaban filmi konusu ne oyuncuları kimler?
22.07.2021 20:30

Türkiye'nin güldüren adamı Kemal Sunal'ın en çok sevilen filmlerinden biri olan Ortadirek Şaban filmi yeniden seyircisinin karşısına çıkıyor. Filmde Şaban,, her türlü zorluğun üstesinden gelip, rakibini ardında bırakarak Bahar’ın kalbini çalmauya çalışır. Yerli komedi filmi severler, Ortadirek Şaban filminin ne zaman çekildi ve nerede çekildiğini araştırıyor. 

ORTADİREK ŞABAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sevdiği kadının kalbini kazanmak için güçlü rakibi ile zorlu bir mücadeleye girişen genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Şaban, sakin ve sıradan bir hayat süren genç bir adamdır. Kıt kanaat geçinen Şaban, gönlünü aynı mahallede yaşayan Bahar’a kaptırır. Ancak Bahar’ın kalbini kazanabilmek için öncelikle rakibini geride bırakması gerekmektedir. Güçlü rakibi Erkan, birçok spor dalında üstün yetenekleri bulunan başarılı bir sporcudur. İki adamın Bahar uğruna giriştikleri zorlu mücadeleye Arap Şeyhi Adnan Bıçakçı ve adamlarının da katılması işlerin karışmasına neden olur. Şaban, her türlü zorluğun üstesinden gelip, rakibini ardında bırakarak Bahar’ın kalbini çalmayı başarabilecek midir?

ORTADİREK ŞABAN FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Kemal Sunal, Bahar Öztan, Engin Köknar

ORTADİREK ŞABAN NE ZAMAN VE NEREDE ÇEKİLDİ?

1984 Yılı yapımı olan Orta Direk Şaban filmi İstanbul Üsküdar Salacak, Beşiktaş, Levent, Pera Palas Otel ve Yeşilköy'de çekilmiştir.

Yorumlar