Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, şehitler haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, aziz milletin tarih boyunca hür ve bağımsız yaşama ülküsü uğruna şehadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanı yazdığını, bu kararlılığını en zor şartlarda dahi ortaya koyarak zaferlere imza attığını belirtti. 

Kurtuluş Savaşında kahraman askerlerin kendisinden sayı ile teçhizat bakımından kat ve kat güçlü düşmana karşı verdiği onurlu mücadeleye tarihin şahit olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Böyle müstesna bir iman ile yardan, anadan ve serden geçerek sayısız destan yazmış olan bu aziz milletin evlatları olan bizler de bu bilinçle değerlerimize sahip çıkıp, bu cennet vatan için çok çalışarak şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatalım. Çünkü onlar, şairin de mısralarında dediği gibi bu vatanın kalbidir;
Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir!
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz Aziz Şehitlerimizi minnetle anıyor, ebediyete intikal eden gazilerimize rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı bir ömür temenni ederek, en içten şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla yürekten selamlıyorum”

Editör: Elif Bilir