Türkçe Düşün
İstanbul
P.AZ BULUTLU
32°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Siyaset MHP'li Yurdakul'dan, Almanya'nın "Bozkurt" simgesi eleştirilerine sert tepki!

MHP'li Yurdakul'dan, Almanya'nın "Bozkurt" simgesi eleştirilerine sert tepki!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Almanya İçişleri Bakanının ve eski milletvekili Ferhat Encü’nün “Bozkurt” simgesine olan düşmanlıklarını değerlendirdi.

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
MHP'li Yurdakul'dan, Almanya'nın "Bozkurt" simgesi eleştirilerine sert tepki!
KAYNAK: Haber Merkezi

Yurdakul, yayınladığı açıklamada “Türk milleti nezdinde ortak değerlerin, birlik ve beraberliğin simgesi olan “BOZKURT” işaretini bir gol sevinci olarak ifade eden futbolcumuz hakkında UEFA tarafından başlatılan soruşturma, UEFA’nın hastalıklı ve dışlayıcı yöneticilerinin siyasi hırslarından başka bir şey değildir. Maçın hemen ardından, Türk milletinin milli ve kültürel sembolünü hedef gösterenlerin bir bir piyasaya çıkarak ülkemize ve milletimize karşı bir araya gelmelerine şaşırmadık. Bunlardan biri de hain ve sözde eski milletvekili Ferhat Encü oldu. PKK’nın siyasal temsilcisi olan bir siyasi partinin eski milletvekili olan Encü, Avrupa kupası şampiyonasında daha önce de Türk milli takımına karşı oynayan başka bir ülkenin takımından yana olduğunu ifade etmişti. Siyasetini ve hayattaki yegane varlığını nefret ve ayrılıkçılık üzerine kuran Encü gibi siyasetçiler başarısız olmaya mahkumlardır. Ayrıca Alman İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in, milli sembollerimizi aşırılıkla anmasını da ayrıca not ettik. Hain ve sözde milletvekili Ferhat Encü’nün bu Alman bakanın borazanlığını yapmasını da yadırgamıyoruz. Ülkemizden birileri daima yabancı unsurların borazanlığını yapmak üzere kendilerini kullandırtmaya hazır olmuşlardır” dedi.

YA OLDUĞUNUZ GİBİ GÖRÜNÜN YA DA GÖRÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ OLUN

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı karabatağa benzeten MHP Genel Başkan Yardımcısı Yurdakul, “Milletimizin sadece mutlu anlarına ortak olma gayretlerini izlediğimiz ve özellikle milli maçlardaki galibiyetlerde karabatak gibi ortaya çıkan bazı siyasetçilerin umursamazlığını hayretle izliyoruz. Son iki günde ülkemizin tüm düşmanları ağız birliği etmiş gibi milli değerlerimizin üstüne çuvallanırken Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın bu hususlarda görüş beyan etmemesini de başta Almanya olmak üzere Avrupa ile olan angajmanlarına bağlıyoruz. Eğer bu zatlar fikren rehin alınmışlarsa ve hesap kitap yapmadan, samimi bir şekilde Türk milletinin yanında yer alamıyorlarsa kamuoyu önünde bir göz kırpsınlar da anlayalım. Yok eğer angajmanları ağır geliyorsa; ya oldukları gibi görünsünler, ya da göründükleri gibi olsunlar” dedi.

UEFA’NIN SÖZDE DEĞERLERİ

Yurdakul, “Bir spor organizasyonu olan UEFA’nın milli ve kültürel simgemiz Bozkurt işareti nedeniyle açtığı soruşturmayla bizzat kendi değerlerini de hunharca yok saymaktadır.” ifadeleriyle UEFA’yı eleştiren Yurdakul; “UEFA, Saygı, Eşitlik, Açıklık ve Kapsayıcılık, Birlik, Dürüstlük ve Adalet ilkeleri etrafında bir araya gelmiş uluslararası bir organizasyondur ancak birçok uluslararası meselede de görüldüğü gibi mevzu Türkiye olduğunda UEFA da kendi değerlerini bir kenara koyarak ikiyüzlü ve çirkin bir siyaseti izlemeyi tercih etmiştir. Bu habis soruşturmanın fitilinin Almanya İçişleri Bakanı tarafından yakılması da şaşırtıcı olmamıştır. Nihayetinde Almanya’nın akrabası Avusturya’nın milli takımını sahada yenen Türk milli takımını saha dışında cezalandırmak isteyen Almanya’nın siyasi kurumlarının Türkiye karşıtlığı, bizim için yeni bir gelişme değildir” dedi.

AVRUPA’YA AVRUPA DEĞERLERİNİ BİZ ÖĞRETECEĞİZ

Bozkurt işaretinin önemini vurguladığı açıklamasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Yurdakul; “Bozkurt, Türk milleti için Zaferi ve Mücadeleyi simgelediği kadar Birlik ve Beraberlik ruhunu da beraberinde taşır. Bozkurt, yaşadığı çevrenin ve doğal dengenin en asil ve en önemli canlılarından biridir. Bozkurtların olmadığı bir doğanın dengesi ve ahengi de olamaz. Bunu UEFA’nın kendi değerlerini çiğneyen habis siyasetçilerine de hatırlatmak isteriz. Türkiye ve Türk milleti, Avrupa ülkelerinin ve kurumlarının belli ki eksikliğini çektiği “Saygı, Eşitlik, Açıklık ve Kapsayıcılık, Birlik, Dürüstlük ve Adalet” ilkelerini Avrupa’ya öğretmeye hazırdır…” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Z
Ziyaretçi Dilaver kaynal 1 hafta önce
Almanya ABD nin Mayın Eşşegi dir Nokta
begenme BEĞENME
0
cevapla CEVAPLA
İstanbul'da akşam saatlerinde beklenen sağanak yağışın etkisi artacak! AKOM'dan uyarı geldi

İstanbul'da akşam saatlerinde beklenen sağanak yağışın etkisi artacak! AKOM'dan uyarı geldi