Züğürt Ağa filminin konusu ne, oyuncuları kim, ne zaman çekildi? Haraptar köyü nerede? 

Türk sinemasının efsane filmlerinden biri olan Züğürt Ağa filmi bugün akşam sinema severlerle buluşuyor. Yönetmenliğini Nesli Çölgeçen'in yaptığı filmin ayrıntıları mera ediliyor. Türkiye'de ağalık düzenin çöküşünü konu edilen Züğürt Ağa filminin ne zaman ve nerede çekildi merak ediliyor. Özellikle filmdeki Haraptar köyünün nerede olduğu araştırılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Züğürt Ağa filminin konusu ne, oyuncuları kim, ne zaman çekildi? Haraptar köyü nerede? 
15.10.2021 18:46

Türk sinemasının en çok sevilen isimlerinden biri olan Şener Şen'in başrolünü oynadığı Züğürt Ağa filmi yeniden ekranlara geliyor. Yediden yetmişe herkesi ekran başına kilitleyen filmin detayları seyirciler tarafından sorgulanıyor. Bu kapsamda, Züğürt Ağa filminin konusu ne, oyuncuları kimler? gibi sorulara yanıt aranıyor. İşte merak edilenler...

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Türkiye'de feodalizmin çöküşünü konu alan filmde Şener Şen Haraptar köyünün ağasıdır. Köye sonradan çalışmak için gelen kurnaz Kekeç Salman, kuraklık sebebiyle yeterince ürün elde edemeyen köy halkını örgütleyerek Ağa'nın mallarını çalmalarını ve bu malları satarak İstanbul'a göçmelerini sağlar. Elinde avucunda pek az şey kalan ve marabalarını kaybeden Ağa da köyden kente göçerek aslen iyi yürekli kişiliği ve ailesi ile İstanbul'da yeni bir yaşam kurmaya çalışacaktır.

züğürt ağ

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Şener Şen
Erdal Özyağcılar
Füsun Demirel
Nilgün Nazlı
Atilla Yiğit
Can Kolukısa
Bahri Selin
Ayla Arslancan
Celal İpek
Filiz Küçüktepe
Ali Osman Okumuş
Funda Çakmaktaş
Kemal İnci
Celal Yassıtaş
Kadir Yılmaz
Hamdiye Turan
Habil Yenici
Ahmet Yutmaz
Ali Rıza Canoluk
Sabah Ayşavkı

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

Filmin Haraptar köyü sahnelerinin çekimleri 1985 sonbaharında Şanlıurfa'ya bağlı Sultantepe köyünde gerçekleşti.

Yorumlar