200 bin dolara satmadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim etmek için yıllardır bankada saklıyor

Ordulu vatandaş, 40 yıl önce dedesinin çok kıymetli diye emanet ettiği taşı, 200 bin dolar teklif etmelerine rağmen satmadı. Yıllardır banka kasasında sakladığı taş için kimseye güvenmediğini belirten vatandaş, taşı doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teslim etmek istiyor.

Google Haberlere Abone ol
200 bin dolara satmadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim etmek için yıllardır bankada saklıyor
28.05.2020 18:40

Ordu'nun Ulubey ilçesinde yaşayan Ş.B. adlı vatandaşın iddiasına göre dedesi yaklaşık 40 yıl önce bir taş emanet etti. Ş.B, arkeologlara da göstermediği yumurta büyüklüğündeki gizemli taşı bir bankanın kiralık kasasında muhafaza ediyor.

"Cumhurbaşkanımıza vermek istiyorum"
Taşın tarihçesini kesin olarak bilmediğini ve 40 yıl önce dedesinden emanet aldığını belirten Ş.B, "Taşın bu dünyaya ait olmadığını düşünüyorum. Kimseye göstermedim, çünkü itimadım olmadığı için göstermeyi de düşünmüyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bunu direkt teslim etmek istiyorum" dedi.

"200 bin dolar teklif geldi"
"Sosyal medyada bazı araştırmalar yaptım, benimle diyaloğa girmek isteyenler oldu. Rakamları hiçbir zaman dikkate almıyorum" diyen Ş.B, "Çünkü ben bunu devlete teslim etmek istiyorum. Bu taş için aklımda bir rakam var. Daha önceden bu taşı paylaşınca 200 bin dolar gibi bir teklif geldi. Teklif sosyal medya üzerinden geldi, teklifi veren kişi ile pek diyaloğa girmedim. Ben bu taşı bir bankanın kasasında saklıyorum. Ramazan ayının ortalarında kasaya bıraktım. Çünkü çok değerli olduğuna kanaat getirdim ve sakladım" diye konuştu.

Yorumlar