2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 14-15 Eylül tarihlerinde düzenlenen yaz okulu sınavlarına binlerce öğrenci katılmıştı. Peki, 2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar…

2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
24.09.2019 12:04

2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?  merak ediliyor. 14-15 Eylül tarihlerinde AÖF tarafından binlerce öğrencinin katılımıyla yaz okulu sınavları gerçekleştirildi. Şimdi öğrenciler yoğun şekilde Açıköğretim sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Sınavın üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesiyle Açıköğretim sınav sonuçları için geri sayım başladı! İşte sınav sonuçları ile ilgili en son haberler…

2019 AÖF YAZ OKULU SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 AÖF yaz okulu sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Konuyla ilgili kesin bir açıklama olmamasına rağmen, bundan önceki dönemlerde sınavların açıklanma tarihlerine bakıldığında bir fikir ortaya çıkıyor. Genelde AÖF sınavları tüm sınavlarının tamamlanmasının ardından 15 gün sonra açıklanıyor. Buna göre 14-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşen yaz okulu sınavlarının 27 Eylül tarihinde açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARI BU SAYFADA BULABİLİRSİNİZ

2019 AÖF YAZ OKULU SINAV SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

2019 AÖF yaz okulu sınavları geçtiğimiz hafta düzenlenmişti. Sınava katılan öğrenciler yaz okulu sınavının soru ve cevaplarını merakla beklerken, Açıköğretim Fakültesi kitapçıkların dün akşam erişime açıldığını duyurdu.

2019 AÖF YAZ OKULU SINAV KİTAPÇIĞINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

YAZ OKULUNA KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.
2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.
3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.
4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.
5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00'ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

YAZ OKULUNDA DEVAM ZORUNLULUĞU VAR MIDIR?

Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

Yaz okulunda Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapıldığından dolayı devam zorunluluğu bulunmamaktadır.

 

Yorumlar