2021 Lise kayıtları için gerekli belgeler nelerdir? Yeni Lise kayıtları nasıl yapılır?

Lise kayıtlarının nasıl ve ne zaman yapılacağı merak ediliyor. LGS nakil sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. İlk ve ikinci yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirme süreci devam ediyor. Liseye yerleşen adaylar ise gözlerini kayıtlara çevirdi. Peki, lise kayıtları nasıl yapılır 2021? Lise kayıtları için gerekli belgeler nelerdir?

Google Haberlere Abone ol
2021 Lise kayıtları için gerekli belgeler nelerdir? Yeni Lise kayıtları nasıl yapılır?
10.08.2021 12:33

2021 LGS yerleştirme dönemi devam ediyor.  Lise kayıtları nasıl yapılır? öğrenciler tarafından yoğun olarak araştırılıyor Merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanmış olup, iki nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrenciler nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirilecek. 20 Ağustos'ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Peki, lise kayıtları nasıl yapılır 2021? Lise kayıtları için gerekli belgeler nelerdir? İşte merak edilenler...

2021 LİSE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

20 Ağustos 2021'de yerleştirme sürecinin tamamlanmasının ardından lise kayıt tarihlerinin de başlaması bekleniyor.

LGS YERLEŞTİRME TAKVİMİ 2021

26-30 Temmuz arası, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 2 Ağustos'ta açıklanacak.

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 2-6 Ağustos'ta yapılabilecek, sonuçlar 9 Ağustos'ta açıklanacak.

Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos 2021'de tamamlanmış olacak.

Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustos 2021'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

lise kayıt

LİSE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Yerleştirme sonuç belgesi

İlköğretim Öğrenim Belgesi

Öğrencinin Nüfus Cüzdanı ve Fotokopisi (Nüfus cüzdanı kayıt sonrası iade edilecektir.)

Veliye ait Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Veli Adına "Yerleşim Yeri Adres Belgesi"(Nüfus Müdürlüklerinden Alınacaktır)

4 Adet öğrenci kıyafeti ile çekilmiş vesikalık fotoğraf

LİSE KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Lise tercihleri sonucuna göre okula yerleşen öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor.

LGS'ye giren öğrenciler "Merkezî Sınav Puanı İle Öğrenci Alan Okullara", sınava girmeyenler ise "Yerel Yerleştirme İle Öğrenci Alan Okullar" için tercih yapabilecek. Sınava katılmayanlara "Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar" tercih ekranı açılmayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, puanıyla bir okula giremeyen öğrenciyi sınavsız tercih ettiği yerleri dikkate alarak yerleştirecek. Bu noktada önemli olan adres olacak.

Etiketler lise kayıt belge
Yorumlar