2021 OGM işçi alımı başvuru nereden yapılır? OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

OGM geçtiğimiz günlerde 2080 geçici, 3 daimi işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Alım başvurularını yapmak adaylar şartları ve başvuru tarihlerini araştırıyor Alım müjdesi ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verilmişti. Peki, 2021 OGM işçi alımı başvuru şartları neler? OGM işçi alımı başvuruları başladı mı?

Yaşam
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
2021 OGM işçi alımı başvuru nereden yapılır? OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

OGM işçi alımı başvuruları başladı mı? Orman Genel Müdürlüğü 2080 geçici, 3 daimi işçi alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. Alıma başvurmak isteyen adaylar başvuru süreci ve alım şartları ile ilgili bilgi almak istiyor. Aranan şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. 

2021 OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURLARI NE ZAMAN?

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvurular bugün başlıyor. Başvurular 18 Haziran 2021 tarihine kadar kabul edilecek.

OGM işçi alımı başvuruları

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlan henüz yayımlanmadı. OGM personel alımı ilanı yayınlandıktan sonra haberimiz içerisine eklenecekir.

İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Etiketler ogm başvuru işçi
Yorumlar