2022 e-Okul not girişi ne zaman kapanacak? E-okul kapandı mı, ne zaman kapanacak?

Karnelerin alınmasına çok az kaldı. Özellikle veliler öğrencilerin sınav sonuçlarını sorgulamak için e okul VBS'ye giriş yapıyor. Bu dönemin biteceği tarihe artık sayılı günler kala binlerce öğrenci ve veli e-Okul sistemine kilitlendi. Peki, 'e okul ne zaman kapanacak, kapandı mı?' Sınav notları e okul sistemine girildi mi?

Eğitim
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
2022 e-Okul not girişi ne zaman kapanacak? E-okul kapandı mı, ne zaman kapanacak?

Gerek İlkokul, gerekse ortaokul ve liselerde karnelerin alınacağı ve sömestr tatilinin başlayacağı tarih adeta iple çekiliyor. Öte yandan "E Okul VBS ne zaman kapanacak, not girişi için son tarih nedir?" gibi sorular yanıt aramaya başladı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama bulunmazken gözler o sisteme çevrildi. Peki, E Okul not giriş ekranı ne zaman kapanacak? İşte tüm detaylar…

E-OKUL VBS SİSTEMİ NE ZAMAN KAPANACAK?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi not girişleri karnelerin veriliş tarihinden birkaç gün önce kapatılması bekleniyor. Ancak konuyla ilgili resmi bir duyuru bulunmuyor. Öte yandan sistemdeki yoğunluk kaynaklı girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor.

e-Okul

KARNE NOT ORTALAMASI NASIL HESAPLANIR?

Karnelerin alınmasına günler kala araştırılan not ortalaması hesaplama işlemi, küçük işlemlerle kolayca gerçekleştirilebiliyor.

Not ortalaması, 1. yazılı puanının 2. ve varsa 3. yazılı puanı ile toplanmasının ardından toplam yazılı sayısına bölünmesiyle ortaya çıkmaktadır.

Tüm dersler için bu işlemi gerçekleştiren öğrenciler, ders başına çıkan not ortalamalarının hepsini toplar.

Topladıkları not ortalamasını ise o dönem kaç ders aldıysa ona böler.

Öğrenciler böylece o dönemin karne not ortalamasını öğrenmiş olur.

E OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Okul VBS'ye giriş yapmak için ilk önce "e-okul.meb.gov.tr" adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır. Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

E OKUL NEDİR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından kullanılabilen bir okul yönetim bilgi sistemidir. Öğrenciler okula kayıt oldukları andan itibaren kişisel bilgileri üzerinden e-Okul hesabı oluşturulur ve öğretmenler tarafından sürekli sağlanan güncel veri girişleri ile birlikte eğitim öğretim yılındaki gelişmeleri e-Okul üzerinden takip edebilir. Öğrenciler ile birlikte veliler de e-Okul üzerinden öğrencinin eğitim hayatındaki durumunu takip etme imkanına sahip olur.

Etiketler e okul
Yorumlar