Ağaca asılı not ve para, tarla sahibini şaşırttı! Hem helallik istedi hem sebebini yazdı

Bursa'nın İznik ilçesinde bir zeytin ağacında asılı poşetin içinde 150 TL ve bir not bulundu. Notun üzerinde, "Yapraklarınızı almak zorunda kaldım. Ailem koronaya yakalandı. Hakkınızı helal edin" yazıyordu.

Google Haberlere Abone ol
Ağaca asılı not ve para, tarla sahibini şaşırttı! Hem helallik istedi hem sebebini yazdı
20.12.2020 01:20

Son zamanlarda uzmanlar zeytin yaprağının çayı yapıldığı takdirde koronaya iyi geldiğini açıklamışlardı. Geçimini yüzde 90 zeytin ile sağlayan İznik'te zeytin yaprağına ilgi büyümeye başladı. İznik Boyalıca yolu üzerinde bir zeytin bahçesinde ağacın dalına içinde not ve para bırakılan poşet asıldı.

"HAKKINIZI HELAL EDİN"
Tarlasına giden Veysel Çil, gördüğü poşet karşısında şok oldu. Poşeti açan ve içinden not ile birlikte 150 TL'yi gören Çil, şaşkınlığını gizleyemedi. Notun üzerinde "Yapraklarınızı almak zorunda kaldım. Ailem koronaya yakalandı. Hakkınızı helal edin" yazısını gören Çil duygulandı.


"İSTERSE AĞACIMIZI SÖKSÜN GÖTÜRSÜN"
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çil, "Hakkım sonuna kadar helal olsun. Para bile bırakmasına gerek yoktu. Derdine deva olur inşallah. Her isteyen gelsin isterse ağacımızı söksün götürsün hiç önemli değil" dedi. İHA

Yorumlar