AK Partili Numan Kurtulmuş merak edilen oranı duyurdu! Temmuz zammı ile kim ne kadar maaş alacak?

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'tan Temmuz asgari ücret ve 2022 emekli - memur temmuz zam oranları ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

AK Partili Numan Kurtulmuş merak edilen oranı duyurdu! Temmuz zammı ile kim ne kadar maaş alacak? - Sayfa 1
Emekli maaşları ve asgari ücrete iyileştirme yapılacağı mesajını veren Numan Kurtulmuş, oranı ifade ederek, "Yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek" dedi. Öte yandan; Bayram ikramiyesi ve kamu işçisine refah payları da dikkat çeken konular arasında yer alıyor. Peki Temmuz zammı ile maaşlar nasıl değişecek? Emekli ve memur Temmuz zamları ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte son dakika haberinin detayları!
AK Partili Numan Kurtulmuş merak edilen oranı duyurdu! Temmuz zammı ile kim ne kadar maaş alacak? - Sayfa 2
Temmuz zammı için nefesler tutuldu. Emekli ve memurları yakından ilgilendiren son dakika açıklamaları da peş peşe geliyor. Temmuz'da emeklilerin, memurların ve kamu işçilerinin maaşları önemli oranda artacak. Asgari ücrete ara zam için de AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklama geldi. Numan Kurtulmuş, "Vatandaşımızın vermesi gereken vergilerden vazgeçerek, destekler vererek vatandaşlarımızın gelirini yukarı çekmek için gayret sarf ediyoruz." dedi.
AK Partili Numan Kurtulmuş merak edilen oranı duyurdu! Temmuz zammı ile kim ne kadar maaş alacak? - Sayfa 3
NUMAN KURTULMUŞ'TAN ASGARİ ÜCRET VE TEMMUZ ZAMLARI AÇIKLAMASI
Numan Kurtulmuş, "Vatandaşımızın vermesi gereken vergilerden vazgeçerek, destekler vererek vatandaşlarımızın gelirini yukarı çekmek için gayret sarf ediyoruz. Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi için atılacak adımlar var. Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım gücü problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz." dedi.
AK Partili Numan Kurtulmuş merak edilen oranı duyurdu! Temmuz zammı ile kim ne kadar maaş alacak? - Sayfa 4
ASGARİ ÜCRETLİYE ARA ZAM NASIL OLACAK?
Ocak'ta yüzde 50.5 artan asgari ücrette, Temmuz'da ara zam beklentisi var. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, karar çıkarsa, toplanıp yeni ücreti belirleyecek. Artış için de 3 formül konuşuluyor. 6 aylık enflasyon oranında zam yapılması ya da yıllık enflasyon farkının yansıtılması gündemde.