Android kullanıcılarının kesinlikle değiştirmesi gereken ayarlar

Android işletim sistemi içerisinde kullanıcıların akıllı telefonlarında daha fazla özelleştirme yapmalarına imkan sağlayan bazı araçlar mevcut.

Android kullanıcılarının kesinlikle değiştirmesi gereken ayarlar - Sayfa 1

Bu özelleştirmeler genellikle ayarlardan yapılsa da geliştirici seçenekleri olarak adlandırılan, kullanıcılara telefonlarında daha fazla hakimiyet veren kategori üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.


Android kullanıcılarının kesinlikle değiştirmesi gereken ayarlar - Sayfa 2

Peki Android geliştirici seçeneklerinde kullanıcıların mutlaka yapması gereken ince ayarlar hangileri? Sizler için derledik…


Android kullanıcılarının kesinlikle değiştirmesi gereken ayarlar - Sayfa 3

Android geliştirici seçenekleri ayarlarını değiştirmeden önce bu kategorinin nasıl aktif edileceğine bir göz bakalım. Zira bu kategori, akıllı telefonlarda varsayılan olarak gizli durumda. Bunun için Ayarlar > Sistem >Telefon hakkında>Derleme numarası adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Derleme numarasına ”Artık siz bir geliştiricisiniz” bildirimi görene kadar basmanız durumunda ise geliştirici seçeneklerini aktif hale getirebiliyorsunuz.


Android kullanıcılarının kesinlikle değiştirmesi gereken ayarlar - Sayfa 4

Uyanık Kal Modu Bu seçenek etkinleştirildiğinde akıllı telefonun ekranı şarj cihazına takılması durumunda da açık kalır. Asıl odak noktası geliştiriciler olsa da sosyal medya platformları gibi uygulamalardan gelen anlık bildirimleri görmek isteyen standart kullanıcılar için de oldukça kullanışlı olabilir.