Ayak kokusunu anında kesiyor: Marketlerde sudan ucuz!

Özellikle yaz aylarında çok sık rastlanılan ayak kokusu sorununu bir gecede bitirebilirsiniz. Çok sayıda insanın şikâyet ettiği ayak kokusu bakımsızlıktan olduğu kadar doğuştan da olabiliyor. Aşırı terlemeye bağlı hormonal sebeplerden ötürü ortaya çıkan ayak kokusunu doğal yollarla bitirebilirsiniz. Birbirinden farklı yöntemlerle ömür boyu mis gibi kokan ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayak kokusunu anında kesiyor: Marketlerde sudan ucuz! - Sayfa 1

Aşırı terlemeye bağlı hormonal değişikliklerden ötürü ortaya çıkan ayak kokusunun başka sebepleri de var. Ayak kokusu şikayetiyle gittiği her yerde ayakkabılarını çıkarmaktan çekinenlerdenseniz bu yöntemler sayesinde artık rahat bir nefes alabileceksiniz. Ayak kokusunun tedavi edici bir ilacı olmasa da bu konuda çok etkili doğal yöntemler mevcut.


Ayak kokusunu anında kesiyor: Marketlerde sudan ucuz! - Sayfa 2

AYAK KOKUSUNU BİTİREN DOĞAL YÖNTEMLER


Ayak kokusunu anında kesiyor: Marketlerde sudan ucuz! - Sayfa 3

LAVANTA YAĞI

1 litre suya 1 kaşık lavanta yağı ilave edin ve bu karışımda ayaklarınızı 25 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda ayak kokusundan kesin olarak kurtulmanız mümkün.

Ayak kokusunu anında kesiyor: Marketlerde sudan ucuz! - Sayfa 4

ADAÇAYI

Birçok sağlık sorununa iyi gelen adaçayı ayak kokusunu ortadan kaldırmak konusunda son derece etkili. Bir litre suyu bir kovaya alın ve içerisine birkaç yaprak ada çayı ekleyin. Karışımın içerisinde ayaklarınızı en az 30 dakika bekletin. Terlemeyi azaltacak ve kokuyu önleyecektir.