AYD açıkladı! AVM'lerin kapatılması için tavsiye kararı

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), halk sağlığı için toplum ve perakendecinin de taleplerini dikkate alarak, AVM'lerin kapatılmasına yönelik tavsiye kararı aldı.

AYD açıkladı! AVM'lerin kapatılması için tavsiye kararı
19.03.2020 11:40

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneğinden (AYD) yapılan açıklamada, AYD Yönetimi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alınacak önlemleri açıkladığı konuşmasında yer alan “evinizden çıkmayın” tavsiyesi uyarınca, halk sağlığı için toplum ve perakendecinin de taleplerini dikkate alarak AVM’lerin kapatılmasına yönelik bir tavsiye kararı aldığı belirtildi.

"Bu süreçte hiçbir çalışanımızın işini kaybetmeyecek"

Açıklamada, AVM’lerin açılış kapanış saatleri kamu otoritesi tarafından belirlendiği için bu konudaki kararı ivedilikle beklediklerinin altı çizildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından koronavirüs salgının etkilerini azaltmak için açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketine ilişkin, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımızın açıkladığı önlemler paketi için teşekkür eder, bu süreçte hiçbir çalışanımızın işini kaybetmeyeceğini belirterek, kiracılarımıza da gerekli kolaylıkların sağlanacağını kamuoyu ile paylaşırız." 

Yorumlar