Bakan Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya tokat gibi cevap!

NATO toplantısında Türkiye'yi hedef alan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan tokat gibi bir cevap geldi. Mevkidaşının sözlerine cevap veren Çavuşoğlu, ABD'nin, Suriye'de terörist oluşumları desteklediğini anımsattı.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya tokat gibi cevap!
02.12.2020 19:27

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşti. Kuzey Atlantik İttifakı'nın gelecek 10 yılda nasıl daha güçlü hale gelebileceği konusunun tartışılmasının planlandığı toplantıda, Trump hükümeti adına son NATO toplantısına katılan Pompeo, tansiyonu yükselterek Türkiye'yi hedef aldı.

"RUSYA'YA HEDİYE VERDİNİZ"
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ankara'yı, Akdeniz'de müttefikleriyle gerginliği arttırmak ve Rus yapımı bir hava savunma sistemi alarak adeta Kremlin'e hediye vermekle suçladı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN POMPEO'YA TOKAT GİBİ CEVAP

Gündem dışı şekilde Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun cevabı sert oldu. Çavuşoğlu ise, Pompeo'yu, "Avrupalı müttefiklere telefon açıp Türkiye karşıtı bir cephede toplamak, bölgesel çatışmalarda körü körüne Yunanistan'dan yana taraf tutmak ve Türkiye'ye Patriot hava savunma sistemi satmayı reddetmekle" suçladı.

"ABD SURİYE'DEKİ TERÖRİST OLUŞUMLARI DESTEKLİYOR"
Çavuşoğlu ayrıca, Türkiye'nin DEAŞ'la savaştığı bir ortamda ABD'nin Suriye'deki "terörist oluşumları" desteklediğini yine ABD ile Fransa'nın Dağlık Karabağ'da Ermenistan'a destek vererek çatışmayı daha da kötüleştirdiğini dile getirdi.

 

Yorumlar