Başkan Akın: 19 Mayıs 1919 tarih yazan destandır

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Akın, 19 Mayıs 1919’un Türk Milleti’nin tarih yazdığı destanlardan biri olduğunu belirtti.

Başkan Akın: 19 Mayıs 1919 tarih yazan destandır
16.05.2020 13:00

Belediye Başkanı Cemal Akın mesajında, “19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’dan itibaren başlattıkları yürüyüş, vatanı sahipsiz ve çaresiz zannedenlere karşı var oluş mücadelesi, zulme boyun eğmeyen, esarete ve teslimiyete taviz vermeyen Türk Milleti ile kahramanlarımızın eseri ve emanetidir. Şüphesizki 19 Mayıs kurtuluş sürecinde tarihi yeniden yazan Türk Milleti’nin yazdığı büyük bir destandır.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ulus egemenliğine dayalı tam bağımsız Türk devleti kurmak, Türk ulusunun onurlu ve şerefli yaşamanı devam ettirmek hedefiyle Samsun’dan yola çıkan milli mücadele kararlığı neticesinde, kahraman halkımız ile birlikte büyük mücadeleler vermiştir. Ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünün sonsuza kadar devam edeceği gerçeğiyle, Türk gençliğini sevgiyle selamlıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, minnetle anıyorum” dedi.

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Akın, mübarek ramazan ayının son günlerinin gelmesi ile sevabı ve fazileti bol olan Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Belediye Başkanı Cemal Akın mesajında, “Ramazan Ayı’nın sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, idrak edeceğimiz çok kıymetli ilahi hikmetleri, sırrı ve bereketi ile insanın ruhuna işleyen, müstesna ve mübarek gecenin, manevi güzellik ve görkemiyle umutlanıyor, heyecanlanıyor ve elbette huzur buluyoruz.

Kadir Gecesi’nin sunduğu imkân ve fırsatlar dahilinde; insanlığın sağlık, huzur, barış, dostluk, dirlik ve düzene erişmesini Rabbim’den niyaz ediyorum. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim tarafından bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenmiş, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu kutlu gecenin hayırlara vesile olmasını diler, Türk-İslâm Âleminin ve tüm hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni kutluyor, en iyi dileklerimi sunuyorum. Kadir Gecemiz mübarek olsun” dedi.

Yorumlar