BBC'nin gün içerisindeki haber bültenlerinde, İngiltere'deki Filistin'e destek yürüyüşlerini "Hamas'a destek" olarak nitelemesi, ülkede tepkilere neden oldu.

Gelen eleştirilerin ardından BBC'den bir spiker, yerel saatle 18.00 civarında yapılan bir yayında, "Hamas'a destek" tanımlamasına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

İngiltere'de on binler Gazze için sokaklara akın etti İngiltere'de on binler Gazze için sokaklara akın etti

"İngiltere genelinde düzenlenen ve insanların Hamas'ı desteklediklerini dile getirdikleri gösterilerden bahsetmiştik. Bunun olumsuz bir ifade olduğunu ve Filistin yanlısı gösterilere ilişkin yanıltıcı bir tanımlama olduğunu kabul ediyoruz."

İngiltere genelinde geçen hafta sonu birçok kentte on binlerce kişi, Filistin'le dayanışma göstermek amacıyla çok sayıda gösteri düzenlemişti.

CNN MUHABİRİ DE ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Öte yandan ABD'li CNN kanalının muhabiri Sara Sidner, İsrail-Filistin savaşında İsrail'in bebeklerin öldürüldüğüne dair iddialarını canlı yayında savunmuştu.

Söz konusu iddiaları savunduğu yayına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Sidner, bu haberlerin teyit edilmediğini belirterek özür dilemişti

Kaynak: Anadolu Ajansı