Belediye ekipleri harekete geçti! Bazı vatandaşlar uyurken yakalandı

Türkiye genelinde koronavirüse karşı önlemler artırılıyor. İstanbul'un Üsküdar ilçesindeki belediye ekipleri, insanların daha çok bulunduğu yerlerdeki bankları kaldırdı. Bazı vatandaşlar ne olduğu anlamadı. Bazıları ise banklarda uyurken kameralara yakalandı. Belediye ekiplerinin yaptıkları işlemi vatandaşlara anlatarak gerçekleştirmesi büyük takdir topladı.

Google Haberlere Abone ol
Belediye ekipleri harekete geçti! Bazı vatandaşlar uyurken yakalandı
21.03.2020 00:20

Türkiye'yi de etkileyen koronavirüse karşı tüm yurtta büyük bir seferberlik başlatıldı. Tedbirler kapsamında hemen hemen her kentte bulunan bankların kaldırılmasına yönelik adımlar da atılıyor. İstanbul, Edirne, Kocaeli ve Kahramanmaraş gibi şehirlerde halka salgına karşı bir metrelik mesafe konusunda uyarılarda bulunan belediye ekipleri, meydanlardaki bankları da söküp depolara kaldırdı.

 

İstanbul'da Üsküdar ilçesindeki meydanda bulunan banklar koronavirüs önlemleri kapsamında kullanıma kapatıldı.

Zabıta ekipleri banklarda oturan vatandaşları tek tek uyararak banklardan kaldırdı, şerit ve bariyerle kapatılan banklar ile meydanda temizlik ekipleri dezenfekte çalışması yaptı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de sosyal medyada, "Üsküdar geneli #EvdeKal çağrısına uyulduğunu görüyoruz ama bir yer hariç; amcalarımızdan, teyzelerimizden özür dileyerek Mimar Sinan Çarşısı ve eski belediye binamızın önündeki bankları kaldırdık. Hep birlikte kurallara uyalım, en yakın zamanda daha güzellerini koyarız inşaAllah." mesajını paylaştı.

 

 

Yorumlar