YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Türk siyasetinin kara mizah figürü Kemal Kılıçdaroğlu, dün yine CHP Grup Toplantısı’nda sanatını icra etti. Konuşmasında “Seçimin ertesi gününde onların telefonları acı acı çalacak, açtıkları telefonun ucunda bir ses duyacaklar: 'Ben Kemal, geliyorum” cümlesini kurdu. O saatten itibaren sosyal medya Kemal Kılıçdaroğlu’nun komedi capsleriyle dolup taştı.

'Ben Kemal, geliyorum' dediğinde kim korkar, kim sevinir ki?

Mesela 'Ben Kemal, geliyorum' dediğinde sevinecekler çok bellidir.

“Türkiye’deki muhalefeti destekleyerek Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmeliyiz” diyen ABD Başkanı Joe Biden “Ben Kemal geliyorum demişsiniz. Ben Biden, destekliyorum” diyecektir.

"AK Parti-MHP ittifakına karşı çıktığı için CHP ile hemfikiriz" diyen teröristbaşı Murat Karayılan “Ben Kemal geliyorum demişsiniz. Ben Murat, destekliyorum” diyecektir.

“CHP'nin Suriye tezkeresine "hayır" vermesi umut vericidir. CHP’den bir heyeti burada ağırlamak isteriz” diyen Suriye’deki terör örgütü YPG’nin başındaki teröristbaşı Mazlum Kobani “Ben Kemal geliyorum demişsiniz. Ben Mazlum, destekliyorum” diyecektir.

“Millet ittifakının mutabakat metnine dair yorumum: Buna da şükür” diyen firari FETÖ’cü Emre Uslu “Ben Kemal geliyorum demişsiniz. Ben Emre, destekliyorum” diyecektir.

Örnekleri çoğaltırız. Sen 'Ben Kemal, geliyorum’ dediğinde olsa olsa Türk milletine düşmanlık eden dâhilî ve haricî bedhahlar mutlu olacaktır. Hepsinin açıklaması ve Kemal Kılıçdaroğlu’na umut bağlaması ortadadır. 

15 Temmuz sonrası KHK ile ihraç edilen FETÖ’cülere “İşbaşı yaptıracağım” dediğin için tüm FETÖ’cüler “Hoş geldin Kemal” diyeceklerdir.

PKK’lı teröristleri azmettirerek yüzlerce kişinin ölümünden sorumlu terörist Demirtaş gibilere “Şeref madalyası takacağım” dediğin için tüm PKK’lılar “Hoş geldin Kemal” diyecektir.

Senin gelişin şehit ailelerine ve gazilere ızdırap olmak dışında bir etki yaratmaz.

Cumhurbaşkanı olma hayalin kendi adına ve Türk milletinin düşmanları adına güzel bir hayal olabilir. Ama Türk milletini bu kadar basiretsiz, ferasetten yoksun mu sanıyorsun ki bu millet kendisine düşman olanlara umut ışığı saçan kara mizah bir siyasetçiyi Cumhurbaşkanı yapsın?

İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerdeki yerel iktidarlarının vizyonsuz, hizmetsiz, projesiz hali ortada olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir de Cumhurbaşkanı olma özgüveni oldukça sırıtmaktadır.

Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanya danışmanı ve Cumhuriyet yazarı Necati Özkan’ın “İktidarın aradaki farkı büyük ölçüde kapattığını ve kazanmaya yaklaştığını söyleyebiliriz” açıklaması bile Kemal’in geldiğini değil, Türk siyasetinde gelmemek üzere gideceğinin itirafıdır.

Terörist Demirtaş’ı cezaevinden çıkarıp Türkiye’yi yöneteceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu gitsin Kandil’e yöneticisi olsun. Kendine yakışan uygun atmosfer oradadır.

Kemal Kılıçdaroğlu herhalde merhum Cüneyt Arkın’ın “Ben Kemal geliyorum” filmini fazla izlemiş olmalı… Ama Cüneyt Arkın filmde kötü adamlarla mücadele için gelişini haber veriyordu. Oysa senin gelişine umut bağlayanlar PKK, YPG, PYD, FETÖ, DHKP-C, MLKP ve emperyalist güçlerden başka kim olabilir?

Kemal sen bir yere gelemezsin. Türk siyasetinden tamamen silinip gitmek için bavulunu şimdiden hazırla… Telefonun yanında olsun güle güle demek için seni arayacaklar.

Editör: Ferhat Erdemir