Bergen filmi oyuncuları kimler? Bergen filmi ne zaman vizyona girecek?

Tüm Türkiye'nin "Acıların kadını" olarak tanıdığı şarkıcı Bergen'in hayatı beyaz perdeye aktarılıyor.  Uzun süredir konuşulan film projesi sonunda hayata geçiriliyor. Ünlü sanatçının hayatını merak edenler binlerce kişi Bergen filmi oyuncuları kimler? Bergen filmi ne zaman vizyona girecek? gibi sorulara yanıt arıyor.

Google Haberlere Abone ol
Bergen filmi oyuncuları kimler? Bergen filmi ne zaman vizyona girecek?
25.11.2021 14:26

Hayranları Bergen'in otobiyografik filmini bekliyor. Başrollerinde Farah Zeynep Abdullah ve Erdal Beşikçioğlu'nun yer alacağı filmin detayları merak ediliyor. Peki, Bergen filmi oyuncuları kimler? Bergen filmi ne zaman vizyona girecek? İşte detaylar...

BERGEN FİLMİ NE ZAMAN ÇIKACAK?

Eşi tarafından önce yüzüne kezzap atılan ve sonrasında öldürülen “Acıların Kadını” olarak anılan Bergen’in acı dolu hayatını beyazperdeye aktarılıyor. Sevenlerinin merakla beklediği Bergen filmi, Şubat 2022’de sinemaseverlerle buluşacak.

BERGEN FİLMİ OYUNCULARI

Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu ve Tilbe Saran’ın başrolleri paylaşacağı filmde, ayrıca Ali Seçkiner Alıcı, Nergis Öztürk, Şebnem Sönmez, Ahmet Kayakesen, Nurcan Eren, Suzan Kardeş ve Arif Pişkin gibi ünlü oyuncular yer alacak.

SERENAY SARIKAYA PROJEDEN AYRILDI

Daha önce 'Bergen' rolü için yapımcı firma ile anlaşan Serenay Sarıkaya, yeni çekim takvimine uymadığını belirterek projeden ayrılmıştı. Sarıkaya, sosyal medya hesabında yazılı açıklama yayınlamıştı...

ŞARKICI BERGEN KİMDİR?

Asıl adı Belgin Sarılmışer olan ünlü şarkıcı, 16 Temmuz 1959'da Mersin'de dünyaya geldi. Henüz 6 yaşındayken, annesi Sebahat Çakır ile babasının boşanması sonucu, 1966'da annesiyle Ankara'ya yerleşti.

İlk öğretimini Yenimahalle Yunus Emre İlkokulunda tamamlayan Bergen, okulda mandolin çalarak, şarkı söylüyordu. Bergen'in müziğe yeteneğini fark eden öğretmenleri, mezun olduktan sonra ünlü ismi konservatuvar okumaya teşvik etti.

Ankara Devlet Konservatuvarının sınavlarına girerek, piyano bölümünü birincilikle kazanan sanatçı, ilk iki yıl piyano ve viyolonsel eğitimi aldı.


Sanatçı, maddi imkansızlıklar sonucu okula devam edemedi, yaşını büyüterek bir süre PTT'de çalıştı.

Resmi kayıtlara ve mezar taşına doğum tarihi 1958 olarak geçen Bergen, 1977'de eğlenmek için gittiği gece kulübünde arkadaşlarının ısrarıyla sahneye çıkarak "Batsın Bu Dünya"yı seslendirdi ve kulübün sahibi İlhan Feyman'dan teklif alarak, sahnelere adım attı.

Yaşadığı sıkıntılı dönemi 1988'de bir röportajda anlatan ünlü isim, "Aslında benim hayatım sahnelere çıkmak isteyenlere örnek olmalı. Konservatuvarın iki yılını başarıyla tamamlamıştım ve maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamıyordum. Okulumu çaresizlikler içinde bırakarak PTT'de memur olarak çalışmaya başladım." sözleriyle aktarmıştı.

Yorumlar