Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, Paribu CEO’su Yasin Oral ve bazı yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında Beşiktaş Token ön satışa açıldı. Üç saniye gibi bir sürede tamamlanan ön satış süreci ile kulüp ciddi oranda gelir elde edecek. Kripto para borsası Paribu, 2021 yılında da Fenerbahçe Token ile iş birliğine gitmişti. O dönem Fenerbahçe Spor Kulübü yaklaşık 270 milyon liralık gelir elde etmişti. Fenerbahçe’nin maksimum arzı, 190 milyon 700 bin olarak açıklanmıştı. Beşiktaş taraftarları, Beşiktaş Token sayesinde kulüplerine direkt katkıda bulunma imkânı elde etmiş olacak. Basın toplantısında iş birliğinin 10 yıllık bir süreyi kapsadığı, proje boyunca kulübe sürdürülebilir bir gelir sağlanması hedeflendiği bildirildi.

Kilitli tokenler belli periyotlarla açılacak

 BJK-TL piyasası aktifleşmesiyle birlikte işlem yapılabilecek. Kilitli token’ların 7 ay sonra her ay sahip olunan miktarın 12’de birinin açılacağı duyuruldu. Kulüpten yapılan açıklamada, token sahiplerinin çeşitli avantajlardan da yararlanabileceği belirtildi.

  •  Kulüp tarafından yapılacak anketlerde token sahipleri alınacak kararlarda söz sahibi olacak. n Tesis, stat ve localarda düzenlenecek etkinliklere katılabilecekler.
  • Kulübün sporcuları, teknik heyeti ve yönetimiyle tanışma imkânı yaratılacak.
  • Sezon boyunca ve sonrasında öncelikli bilet, özel ürünler gibi birçok fırsattan yararlanılması sağlanacak.
  • Avrupa deplasmanlarına seyahat imkanı sunulacak.

Beşiktaş Token, Ethereum altyapısı kullanılarak ERC-20 standartları ile geliştirildi. ERC-20 standartları ile oluşturulmuş kripto varlıklar, sıcak ve soğuk olmak üzere tüm kripto varlık cüzdanlarında güvenle saklanabiliyor.

50 milyon adet arz sunulacak

Whitepaper’da yer alan bilgilere göre; Beşiktaş Token’ın maksimum arzı 50.000.000 adet. Arzın tamamı dolaşıma girdiği andan itibaren yeni bir token üretimi yapılmayacak. Dün arz miktarının 5 milyon 500 bin adedi satışa çıkarıldı. Kilitsiz token arzı 500 bin adet, kilitli token arzı ise 5 milyon olarak piyasaya sunuldu.

SATILDIKÇA GELIR ELDE EDILECEK

Beşiktaş JK Başkanı Ahmet Nur Çebi, lansmanda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “En önemli kaygımız, taraftarlarımızın ve token ürünümüze teveccüh gösterecek insanların zarar görmemesi için yeterli koşulların oluşmaması; kendimizce güvenilir bir partner bulamamamızdı. Paribu, teminat mektubu başta olmak üzere; tüm yasal ve mali sorumluluklarını ortaya koydu. Beşiktaş’ın bir kuruşu için ne kadar hassas davrandığımı kamuoyu biliyor. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı zaman gösterecektir. Token satıldıkça gelir elde edeceğiz.”

Bakan Işıkhan: Bu yıl yönetmelikte olduğu gibi tek zam yapılacak Bakan Işıkhan: Bu yıl yönetmelikte olduğu gibi tek zam yapılacak

Paribu CEO’su Yasin Oral ise şu ifadeleri kullandı: Blokzincir teknolojisinin spor dünyasıyla entegre olması, her iki sektör için de büyük bir önem taşıyor. Pek çoğunuzun bildiği gibi fan token’lar aracılığıyla taraftarlar, kulüplerinin geleceğine daha çok etki etme imkânına sahip olabiliyor. Beşiktaş taraftarının, Beşiktaş Token ile gücünü daha da büyüteceğine inanıyoruz. Beşiktaş Token’ın tüm taraftarlar ve spor dünyası için hayırlı olmasını diliyorum.

5 YILLIK TAHMIN: 10 KATINI AŞACAK!

Gautam Chhugani liderliğindeki Bernstein analistleri 25 Eylül Pazartesi günü yayınlanan bir raporda, kripto para piyasasının yakın geleceğine ışık tuttu. Raporda, kripto fon yönetimi endüstrisinin hâlihazırda 45-50 milyar dolar seviyesinde gezindiğini belirten analistler, bu miktarın önümüzdeki beş yıl içinde 500-650 milyar dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtti.