İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Abdullah Özdemir, teknik arızanın scada sistemindeki problemden kaynaklandığını belirtti. Raylı sistem, metrobüs ve İETT başta olmak üzere İstanbul ulaşımında yaşanan sıkıntıların sorumlusunun 2019'da göreve gelen İBB yönetimi olduğunu söyleyen Özdemir, 'CHP'li İBB yönetimi 4.5 yılını doldurdu. Üst yönetimin İstanbul'un dışından yapılan transferlerle ve İstanbul'u tanımayan kadrolarla yönetiliyor.' dedi.

Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı'nda sabah saatlerinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle seferler durmuştu. İstasyonlar yoğunluk oluşurken yolculardın bir kısmı metro hattında yürümüştü. Başta işe gidenler olmak üzere İstanbullular, 3 saat mağduriyet yaşamıştı.

İki Türk devi gücünü birleştirdi! Tam 556 milyon lira İki Türk devi gücünü birleştirdi! Tam 556 milyon lira


3 SAAT BOYUNCA SERVİS DIŞI KALDI
Konuyla ilgili olarak İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı da olan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, açıklamalarda bulundu. İstanbullulara geçmiş olsun dileklerini ileterek sözlerine başlayan Özdemir, "Scada yani metroların güzergahını ayarlayan sistemindeki arıza nedeniyle Yenikapı-Hacıosman metrosu 3 saat boyunca servis dışı kaldı. Bu aksaklıkların yaşanmaması için kontrollerinin düzenli yapılması, ehil kişilerin işin başında olması ve burayı yönetmesi gerekir" dedi.


"TÜM SIKINTILARIN SEBEBİ İSTANBUL'U TANIMAYAN KADROLARLA YÖNETİLMESİ"
Raylı sistem, metrobüs ve İETT başta olmak üzere İstanbul ulaşımında yaşanan sıkıntıların sorumlusunun 2019'da göreve gelen İBB yönetimi olduğunu söyleyen Özdemir, "CHP'li İBB yönetimi 4.5 yılını doldurdu. Üst yönetimin İstanbul'un dışından yapılan transferlerle ve İstanbul'u tanımayan kadrolarla yönetiliyor. İBB, birçok alandaki amir ve müdürlerin geçmiş hafızayı barındırmayan, bilgi birikimi olmayan isimlerle doldurulunca böylesine bir sonuç kaçınılmaz hale geliyor" diye konuştu.