TBMM kürsüsünden her fırsatta Kıbrıs Türkü’nün sesi olan MHP Kütahya Milletvekili, Akdeniz Karpaz Üniversitesi Mütevelli Başkan Vekili Ahmet Erbaş, BM Barış Gücü askerlerinin GKK askerine saldırısını kınayarak, “Kıbrıs’ta BM Barış Gücü askerleri adadaki varlık sebebini unutarak haddini aşmıştır” dedi.

Türk heyeti Mısır üzerinden Gazze'ye girdi Türk heyeti Mısır üzerinden Gazze'ye girdi

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş şu ifadeleri kullandı: “Kıbrıs’ta BM Barış Gücü askerleri adadaki varlık sebebini unutarak haddini aşmıştır. Tarafsızlığını yitiren ve Rum tarafının provakasyonu ile hareket eden BM askerlerinin KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı askerine saldırısı asla kabul edilemez. Ülkenin huzur ve güvenliği için görevini yapan her bir mücahidimiz Kıbrıs Türkünün varoluş mücadelesinin şerefli bir neferidir. Olayın arka planında; Pile'de yaşayan Türklerin "evrensel insan hakları" çerçevesinde, KKTC'ye ulaşımlarını sağlamak amacıyla yapımına başlanan yol çalışmalarına karşı Rumların yaptıkları taşkın provakasyonlar yatmaktadır.

Yol çalışmalarının BM Barış Gücü askerlerince durdurulmak istenmesinin ardından Lefkoşa'da gerçekleşen saldırıyı şiddetle kınıyor,  Birleşmiş Milletler’in derhal gerekli soruşturmayı tamamlamasını ve sorumluların cezalandırılmasını bekliyoruz. Bilinmelidir ki görevini yapan mücahidimize yönelik saldırıyı kendimize yapılmış saymaktayız”