YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Eski milli futbolcu Mesut Özil'in vücudunda üç hilal ve bozkurt dövmesini göstererek çektirdiği bir fotoğraf sosyal medyada paylaşılınca olanlar oldu. Almanya’nın siyaset ve medya dünyası âdeta çıldırdı. Mesut Özil’i faşistlikle, ırkçılıkla, terörizmle suçlayacak kadar akıllarını yitirdiler.

Yıllardır Almanya’da yaşayan Ülkücüler, bir gün olsun hukuka aykırı bir davranışta bulunmamış, bir gün olsun Almanya’nın huzurunu kaçıracak oluşum içinde olmamış, ne ırkçılıkla ne de faşistlikle yan yana gelecek hareketleri olmamış ama ne hikmetse Almanya’nın bazı unsurları Mesut Özil’in dövmesi üzerinden yakışıksız yaftalamalarda bulunuyor.

Federal Meclis Spor Komitesi Başkan Yardımcısı Milletvekili Philip Krmer, yaptığı açıklamada bakın ne demiş:  "Mesut Özil'e verilen Gümüş Defne Yaprağı ödülü, sadece en iyi atletik performansı değil, aynı zamanda özel bir karakter uygunluğunu da gerektiriyor. Dövme yaptırarak bozkurtlara açıkça destek vermek, bu karakter özelliğiyle çelişir. Bu nedenle mümkünse Özil'e verilen ödül geri çekilmelidir“ 

Cümleye bak “Bozkurtlara açık destek…”          

Ne yapmış Bozkurtlar? Bir gün olsun Alman askerine, polisine zarar mı vermiş? Bir Alman vatandaşının burnunu mu kanatmış? Bölücü/terör destekçisi bir vakıf, dernek veya medya mı kurmuş?

Alman yetkililer bu konuda bir tane örnek gösteremez.

Ama buna rağmen bir dövme fotoğrafı üzerinden “Bozkurtlara açık destek…” gibi açıklamalarla “Üç hilal ve Bozkurt” sembolünü kullanan insanlara vebalı gibi davranmaktadır.

Yine kaşınma Ermenistan! Yine kaşınma Ermenistan!

Aynı Almanya Türkiye’de, Irak’ta, Suriye’de on binlerce insanı öldürmüş terör örgütü PKK’nın yapılanmasına göz yummaktadır. PKK’lılar, Almanya’da bir yürüyüş yaptığında sınır dışı edilen bir PKK’lı gördünüz mü? Almanya’nın siyaset ve medya dünyasından Ülkücülere yönelik yapılan ithamların zerresini onlara yaparken şahit oldunuz mu?

Mesut Özil vücuduna üç hilal ve bozkurt dövmesi yaptırdı diye bir “idam edelim” demedikleri kaldı.

Ülkücülere düşmanca tutum sadece Almanya’da değil şu an Avrupa’nın çeşitli devletlerinde salgın hâline gelmiştir. Amerika, Fransa, Avusturya, Hollanda gibi ülkelerde “terörizm” gibi iğrenç bir kavramla Ülkücüleri yan yana getirmeye çalışan adımlar atılmıştır. Bu ülkelerin gerçek terör örgütlerine destek verip, Ülkücüleri terörizmle, faşistlikle, ırkçılıkla suçlaması resmen bir akıl tutulmasıdır. Bu ülkelerde yaşayan tüm Ülkücüler, yasalara uygun bir yaşam tarzını benimsemiş ve çeşitli iş alanlarında yaşadıkları ülkenin toplumuna hizmet etmek dışında bir vazifeyi benimsememiştir.

Mesut Özil’in dövmesindeki Bozkurt sembolünden âdeta terörizm destekçiliği çıkarmaya çalışan Almanya’ya şunu hatırlatmakta fayda var. Siyah tüylü, kırmızı ayaklı ve gagalı “Federal Kartal”, Almanya’nın ulusal sembolü, ulusal hayvanı ve ulusal kuşu değil mi? Türk milletinin de “Bağımsızlığın sembolü” Bozkurt’tur ve bu sembol Türk dünyasının her yerinde kullanılmaktadır. Şimdi biz de “Federal Kartal” sembolünü gördüğümüz her yerde her insana ülkesinin sembolünü kullanıyor diye Nazi, ırkçı yaftasını mı yapıştıralım? Malumunuz Nazi geçmişiniz tüm dünyada kaydı silinmeyen bir ırkçılık göstergesidir.

Bağrından Hitler gibi bir ırkçı, faşist çıkarmış bir ülkenin Mesut Özil’in dövmesi üzerinden tutumu oldukça trajikomiktir. Almanya’nın siyaset ve medya dünyası aklını başına almalı ve ülkede cirit atan PKK, FETÖ gibi asıl terör örgütlerine odaklanmalıdır.

Bozkurtlardan ve “Bozkurtlara açık destek…” verenlerden zarar gelmez. Çünkü onların sevdası Türkiye olduğu kadar, yaşadıkları ülkeye nankörlük yapmayacak kadar mert insanlardır. O yüzden Bozkurtları rahat bırakın…