Bünyamin Avcı: MHP'nin duruşu milli, misyonu küresel boyutludur!

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı "Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin çelikleşmiş bir irade ile temsil ettiği milli duruş, sadece Türkiye'deki 83 milyon vatandaşımız için değil, 250 milyon Türk için, tüm mazlum halklar için de önemlidir." dedi. 

Google Haberlere Abone ol
Bünyamin Avcı: MHP'nin duruşu milli, misyonu küresel boyutludur!
28.05.2020 16:00

"MHP'nin duruşu milli, misyonu küresel boyutludur!"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP'nin ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin izlediği siyasetin küresel boyutta bir ağırlığa ve karşılığa sahip olduğunu söyledi. 

Avcı "Türk Milleti’nin, 2. Dünya Savaşı'nın ardından dağılmış, yorgun ve çaresiz düşmüş Osmanlı Devleti'nin yerine canıyla, kanıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; yer yüzünde yaşayan 250 milyon Türk'ün sahip olduğu en güçlü Türk devletidir. Türkiye; Dünyada sadece Türklerin değil; hakları gasp edilen, itilip kakılan, hakir görülen, kendi varlığını, kimliğini dahi ifade edemeyen, milli, manevi değerleri aşağılanan, yok sayılan, işkence edilen, öldürülen, hatta soy kırıma maruz kalan bütün mazlum halkların da son umudu, son güvencesi, son kalesidir." dedi. 

LİDER DEVLET BAHÇELİ VE MHP'NİN SİYASETİ VE ÖNEMİ…

AVCI şöyle devam etti : "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğinde siyaset üreten Milliyetçi Hareket Partisi de, varlığı bu kadar önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin moral gücü, umudu, güvencesi ve son kalesidir. 'Önce ülkem ve milletim' ilkesiyle siyaset yapan Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin çelikleşmiş bir irade ile temsil ettiği milli duruş, sadece Türkiye'deki 83 milyon vatandaşımız için değil, 250 milyon Türk için, ifade ettiğim tüm mazlum halklar için de önemlidir. Bu bakımdan Lider Devlet Bahçeli'nin ve MHP'nin misyonu, Türkiye ile sınırlı değildir; Adriyatik'in de ötelerinden Batı Avrupa'dan, Amerika'dan başlar Çin Seddi'ne kadar tüm coğrafyayı kapsar. Doğu Türkistan'daki soykırım, Kırım'ın haklarının gasp edilmesi, Türkmeneli'nde akan gözyaşı, Karabağ'daki işgal, Yemen'deki yetimler, Arakan'daki vahşet, Filistin'e reva görülen zulüm, Avrupa'da Türk İslam varlığına yönelik saldırılar, Libya'daki terör, hepsi ilgi alanımızdadır." 

CUMHUR İTTİFAKI'NIN ÖNEMİ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Bu vesileyle buradan şu sonucu çıkarmak da mümkündür. MHP'nin AK Parti ile kurduğu Cumhur İttifakı ve icra ettiği görevler, milli ve manevi izlerimizi taşıyan veya bize umut bağlayan tüm coğrafya için de hayati derecede öneme sahiptir. Bu süreçte fotoğrafın bütününe bakmak lazımdır. Türkiye'nin içeride ihanete, dışarıda husumet cephesine karşı verdiği mücadelenin, ekonomide ortaya koyduğu çabanın, virüs salgınında yaşanan başarının, milli savunmada yaptığı hamle ve sıçramanın ne anlama geldiğini bir kez daha düşünmek gerekir. Değişik gerekçelerle, yalan-dolanla, iftiralarla, darbe söylemiyle, fitne, fesat üreterek, Fetö ve Pkk'nın siyasetiyle Cumhur İttifakı'na karşı cephe açmak rahmani değil, Şeytanidir.

CHP, İP, HDP, SP, FETÖ, PKK konsorsiyumunun maskeli siyasetinde makyaj dökülmüş, gerçek yüz ortaya çıkmıştır. Aziz milletimizin çoğunluğu bu gerçeğin farkındadır; geriye kalan diğer vatandaşlarımızın da bu gerçeği göreceğine ve kabul edeceğini inanıyoruz. Allah’ın izni ve yardımıyla Türkiye Cumhuriyeti yarın bugünden daha güçlü olacak, Dünyada hak ettiği yeri mutlaka alacaktır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin tüm çabası, tüm mesaisi bu kutlu hedefe ulaşılması içindir." diye konuştu. 

Yorumlar