Çatılar dahi çöktü! Ülkeyi istila ettiler...

Arjantin'de aşırı sıcaklar ve yoğun yağış nedeniyle bu yıl fazla üreyen gergedan böcekleri ülkedeki 4 kenti istila etti.

Çatılar dahi çöktü! Ülkeyi istila ettiler... - Sayfa 1

Arjantin'de son günlerde yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle La Pampa eyaletinde yer alan Santa Isabel, Telen, Victoria ve Carro Quemado kentlerinde birçok ev, park ve bahçe binlerce gergedan böceği tarafından istila edildi. 


Çatılar dahi çöktü! Ülkeyi istila ettiler... - Sayfa 2

Dişisi uçma yeteneğine sahip olan gergedan böcekleri gündüz güneşten saklanmak için çatı aralarına gizlenirken, bazı bölge sakinleri böceklerin ağırlığı sebebiyle evlerinin çatılarında hasar oluştuğunu ve kanalizasyon sisteminin tıklandığını bildirdi.


Çatılar dahi çöktü! Ülkeyi istila ettiler... - Sayfa 3

Santa Isabel Belediye Başkanı Christian Echegaray yaptığı açıklamada, böceklerin dolu gibi çatılara düştüğünü, trafikte araçların ön camlarına çarptığını ifade etti.


Çatılar dahi çöktü! Ülkeyi istila ettiler... - Sayfa 4

Bölge halkı ise yaşam alanlarını istila eden böceklerden kurtulmak için her yolu deniyor. Bazı vatandaşlar evlerinin çatılarından, bahçelerinden ve havuzlarından toplayarak kutulara doldurdukları böcekleri şehirden uzak yerlere bıraktıklarını ifade ettiler.