MHP Lideri Bahçeli’den ‘Saffet Sancaklı’ sorusuna cevap: 'Tercih kendisinindir!' MHP Lideri Bahçeli’den ‘Saffet Sancaklı’ sorusuna cevap: 'Tercih kendisinindir!'

Belediye, açık artırma ile satacağı arsalardan toplam 18 milyon liranın üzerinde gelir elde etmeyi hedefliyor. Belediyeye ait arsadan elde edilen gelirin ise ne yapılacağı henüz bilinmiyor. CHP kulislerinde bir daha aday gösterilmeyeceği konuşulan Kırgöz'ün seçimlere 5 aydan az süre kala yaptığı bu hamlesiyle "son vurgun" yaptığı da konuşuluyor.

İzmir'in 48 bin nüfuslu Dikili Belediyesi'nde 17 belediye arsası, yerel seçimlere 5 aydan az süre kala satışa çıkarıldı. CHP'li Belediye Başkanı Adil Kırgöz'ün "giderayak" bu satış işlemini neden yaptığı bilinmezken, açık artırma usülü yapılacak satışlardan tam 18 milyon 435 bin TL gelir elde etmeyi hedefliyor. 

Dikili'de vatandaşların hizmet görmediği şikayetlerinin ardından CHP tarafından tekrar aday gösterilmeyeceği kulislerde konuşulan Adil Kırgöz'ün elde edeceği 18 milyonluk geliri ne yapacağı bilinmiyor.