Cumhur milletle, zillet ihanetle

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu toprakları Türk yurdu yapan Malazgirt Zaferi’ni coşkulu şekilde kutlayıp, terörle mücadelede kararlılık mesajları verirken, CHP ise HDP ile bir araya gelerek, bütün imkânlarını bölücü terör örgütüne sunan belediyelere sahip çıktı.

Cumhur milletle, zillet ihanetle
28.08.2019 10:00

Gazetemiz TÜRKGÜN'den Tolga Polat'ın haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu toprakları Türk yurdu yapan Malazgirt Zaferi’ni coşkulu şekilde kutlayıp, gittikleri Ahlat’tan terörle mücadelede kararlılık mesajları verirken, CHP ise PKK uzantısı HDP ile bir araya gelerek, bütün imkânlarını bölücü terör örgütüne sunan belediyelere sahip çıktı.

BUNU HER ZAMAN YAPIYORLAR

HDP’nin, bu tür ziyaretleri her seferinde millî dayanışma gerektiren zamanlarda gerçekleştirmesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Geçtiğimiz aylarda Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkcı’nın cenaze namazının ardından bir grup tarafından protesto edilen Kemal Kılıçdaroğlu’na, birkaç saat sonra HDP geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştu...

‘CUMHUR’U DİRİ TUTACAĞIZ

CUMHURBAŞKANI Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Çarho mevkisinde düzenlenen etkinliğe birlikte katıldı. ‘Cumhur İttifakı’nı güçlü ve diri tutmamız gerekiyor’ diyen Erdoğan, etkinliğe katılan MHP lideri Devlet Bahçeli ile, vatandaşların hediye ve ikramlarını kabul etti.

TERÖRİST DESTEKÇİLERİNE YARDIMA KOŞTULAR!

CHP milletvekilleri Ali Şeker ve İlhan Cihaner, zillet ortakları HDP’nin Kılıçdaroğlu’nu ziyareti sonrası bir adım daha ileri giderek, teröre yardım ve yataklıktan görevden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarına desteğe gitti. Ziyarette Ali Şeker, “Biz şu anda büyükşehir belediye başkanlıklarının başka bir kişi tarafından, başka bir şekilde kullanıldığından dolayı belediye başkanımızı il başkanlığında ziyaret ediyoruz” diyerek, teröre yardım ve yataklık yapılmasını görmezden geldi.

CHP ve yancılarının nasıl bir zilletin içine düştükleri, Malazgirt Zaferi’nin 948, Büyük Taarruz’un 97’nci yıl dönümü olan ve Türk tarihinin en önemli sayfalarını oluşturan 26 Ağustos’ta bir defa daha ortaya çıktı. Cumhur İttifakı’nın liderleri Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli, Malazgirt’teki coşkulu törenlere katılıp, Ahlat’tan terörle mücadelede kararlılık mesajları verdikleri saatlerde CHP, nasıl bir zilletin içine düştüğünü bir defa daha gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk tarihinin en önemli günlerinden olan 26 Ağustos’ta HDP Eş başkanı ve yanındaki heyeti kabul ederek, belediye imkânlarını terör örgütünün emrine sundukları ve Kandil’in şubesi haline geldikleri için görevden alınarak haklarında soruşturma başlatılan Diyarbakır, Van ve Mardin’in HDP’li belediye başkanları için ne yapabileceklerini görüştü.

Görüşme sonrasında bir açıklama yapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak HDP ile yaptıkları kirli iş birliğinin ayrıntılarını anlattı ve teröre yardım ve yataklık yaptığı için görevden alınan belediye başkanlarına sahip çıktıklarını ilan etti. Bu da yetmedi, CHP milletvekilleri Ali Şeker ve İlhan Cihaner, HDP’li belediye başkanlarını ziyaret etti. Ali Şeker ziyaret sırasında, “Bizim için seçimle göreve gelen kişiler seçimle gitmedikçe belediye başkanlarıdır” diyerek, teröre yardım ve yataklığı meşru hale getirip, destek verdi. PKK uzantısı HDP’lilerin, diğer partileri de ziyaret edeceklerini açıklamaları üzerine, gözler zilletin diğer ortağı İP’e çevrildi.

CHP, İP ve HDP’nin katılmadığı Malazgirt kutlamaları büyük bir coşku içerisinde geçti. “Böyle bir dönemde, hiç kimsenin milletimizin birliğini bozacak davranışlar sergilemeye hakkı yok” uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dağda teröristin, denizde Rum’un, havada rakiplerimizin ve diğer tüm platformlarda karşımızda her kim varsa onun yanında yer alarak, bu ülkenin partisi olunamaz” sözleriyle; CHP, HDP ve olaylara sessiz kalan İP’i eleştirdi. Kutlamalarda MHP lideri Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sergilediği dayanışma ve samimi görüntüler, Cumhur İttifakı’nın millî gücünü bir kez daha yansıttı.

ŞEHİTLER UĞURLANIRKEN SAHİP ÇIKTILAR

Pençe Harekâtlarıyla, teröristlere art arda darbe indiren güvenlik güçlerimizin karşısında çaresiz kalan teröristlerin düştüğü zor duruma çare arayan HDP’nin imdadına her zaman olduğu gibi, yine CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yetişti. Bölücü terör örgütü PKK’ya verdiği destekler nedeniyle Diyarbakır, Van ve Mardin Belediyelerine atanan kayyumlar sonrası CHP Genel Merkezi’ne koşan HDP heyeti, Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak tavır kararı aldılar. Ayrıca Van’da, haklarında terör soruşturması yürütülmesi nedeniyle görevden alınan 8 belediye meclis üyesine sahip çıkılması yönünde de anlaşmaya varıldı.

KAYYUMLARA, SİYASİ DARBE DEDİLER

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığında, HDP’nin TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, TBMM Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü ile birlikte ziyaret ettikleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlik ve beraberlik mesajı veren HDP’liler, görüşme sonrası yaptıkları açıklamada, belediyelerin Kandil’e bağlanmasını normal görürken, kayyumları siyasi darbe olarak nitelendirdiler.

İP, SESSİZLİĞE BOĞULDU

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “Madem suçluydu, neden Cumhurbaşkanı adayı oldu. Selahattin Demirtaş hapishaneden çıkarılıp, bizimle aynı koşullarda yarışmalı” açıklamalarında bulunan Meral Akşener, HDP’ye şimdi de kayyumlar konusunda sahip çıktı. Olaydan üç gün sonra başkanlık divanını toplayan Akşener, Demirtaş hakkındaki sözlerine benzer bir şekilde, CHP’yi üzmemek, HDP’yi de küstürmemek için, İP Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’na şu açıklamayı yaptırdı: Seçimde propaganda fırsatı tanıdığınız malum adayların kazananlarına mazbata verip, dört ay sonra görevden uzaklaştırma iradenizi milletimize izah etmek mesuliyeti bizzat iktidarındır. 

Yorumlar