Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, CHP'li iki belediye başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı olma formülüyle ilgili,  "Anayasanın açık ihlalidir. Hukuk dışı ve abes çözüm arayışları boştur" dedi.

AKŞENER’DE İMAMOĞLU VE YAVAŞ ÖNERİSİ

Ağır suçlamalarla Altılı Masa'dan ayrılan İP Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından yeniden Altılı Masa'ya döndü. Akşener, İmamoğlu ve Yavaş için cumhurbaşkanı yardımcılığı önerisini gündeme getirdi.

“ANAYASANIN AÇIK İHLALİDİR”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, İmamoğlu ile Yavaş'ın, "cumhurbaşkanı yardımcısı olma formülünü” eleştirdi. Uçum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

"Anayasaya göre vesayet makamı ile belediye başkanlığı asla birleşemez, Aynı kişinin hem Cumhurbaşkanı Yardımcısı hem Belediye Başkanı olması Anayasanın açık ihlalidir. Küresel sömürgecilerin planları ve dar çıkarlar için hukuk dışı ve abes çözüm arayışları boştur. Halk hesabını sorar"

Editör: Ferhat Erdemir