Destan dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne? Destan dizisi nerede çekiliyor, ilk bölüm ne zaman?

Atv ekranlarının yeni dönem dizisi “Destan” seyircisiyle buluşuyor. Uzun süren çalışmalar sonrasında ekran yolculuğuna başlayacak olan dizinin projenin detayları seyirciler tarafından merak ediliyor. Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman’ı çeken Bozdağ Film imzalı dizi şimdiden en çok konuşulan diziler arasına girmeyi başardı. Peki, Destan dizisi nerede çekiliyor, ilk bölüm ne zaman? İşte ayrıntılar…

Destan dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne? Destan dizisi nerede çekiliyor, ilk bölüm ne zaman? - Sayfa 1

Farklı konusu ve oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Destan dizisinin başrolünde en Hercai dizisinde başarılı bir performans gösteren Ebru Şahin yer alıyor. Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ'a ait olan projenin yönetmenliğini Emir Khalilzadeh üstlenirken, senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem'in kaleme alıyor. 'Destan'ın başrollerini Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar üstleniyor. Daha fazla detay öğrenmek isteyen seyirciler ise Destan dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne? araştırıyor.

Destan dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne? Destan dizisi nerede çekiliyor, ilk bölüm ne zaman? - Sayfa 2

DESTAN DİZİSİ NE ZAMAN, HANGİ GÜN?

Masalsı bir hikayenin anlatılacağı 'Destan' dizisi 23 Kasım Salı günü (bugün) 20.00'de ilk bölümüyle atv'de seyirciyle buluşacak.


Destan dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne? Destan dizisi nerede çekiliyor, ilk bölüm ne zaman? - Sayfa 3

DESTAN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Destan'ın birinci bölümünde; 8. yüzyılda, Orta Asya'da, İslam'ın henüz kucaklamadığı topraklarda vahşi bir çağ hüküm sürmektedir. Çin sivri dişlerini Türk budununa doğrultmuştur, Rus Varegler, Moğollar, Sogdlar, Persler tuzakta beklemektedir.


Destan dizisinin oyuncuları kimler, konusu ne? Destan dizisi nerede çekiliyor, ilk bölüm ne zaman? - Sayfa 4

Yetmezmiş gibi, aynı kana atam diyen Türk boyları birbirine düşmüştür. İkisi de Türk olan Gök Hanlığı ile Dağ Hanlığı arasında ise çok büyük bir düşmanlık vardır.

Bu siyasi şartlarda, Gök Hanlığı'nın ulu kağanı Alpagu Han, başkaldırmasından kuşkulandığı kardeşi Balamir Yabgu'nun kızını, çolak ve topal oğlu Batuga'ya gelin almaya karar verir.