Herkes giremiyor! İşte Dünya üzerinde girilmesi yasak olan yerler

Komplo teorilerini seven insanların gözdesi olan bazı yerler vardır. Buralara girmenin yasak olmasını bırakın kapısından dahi geçmeniz pek mümkün değildir. Ancak elbette bu durum birtakım komplo teorileriyle değil, genel kurallar çerçevesinde işler. İşte sıradan kişilerin girmesinin yasak olduğu yerlerden birkaçı;

Herkes giremiyor! İşte Dünya üzerinde girilmesi yasak olan yerler - Sayfa 1

Coca-Cola formülünün bulunduğu mahzen :  120 yıldır meşrubat denildiğinde akla Dimes, Tamek değil, tabii ki kara kuru Coca-Cola geliyor. E adamların da bir sırrı var ki bunca yıldır hiçbir rakip yakınına dahi yaklaşamadı. Tesis turunda şöyle göz ucuyla görebildiğiniz DEV Coca-Cola kasasında formül bulunuyor ve giriş kat’iyen yasak!

1 15
Herkes giremiyor! İşte Dünya üzerinde girilmesi yasak olan yerler - Sayfa 2

Area 51 : Nevada çölündeki büyük askeri üs, 1950’lerde farklı hava araçlarının özelliklerinin araştırılması için kurulmuştu. Haliyle askeri havalimanına girmeniz yasak. Yoksa uzaylılar cirit atıyormuş, orada alienlar teklif ediyormuş vs. hepsi şehir efsanesi. 


2 15
Herkes giremiyor! İşte Dünya üzerinde girilmesi yasak olan yerler - Sayfa 3

Etiyopya’da Ahit Sandığı’nın bulunduğu şapel : İçinde 10 büyük emrin bulunduğuna inanılan ve tapınak şövalyeleri döneminde büyük güçler verdiğine de inanılan kutsal sandığın yakınına yaklaşmak dahi yasak.

3 15
Herkes giremiyor! İşte Dünya üzerinde girilmesi yasak olan yerler - Sayfa 4

Disney Club 33 : Dünyanın her yarında gizli saklı kulüpler var evet ama tam Disneyland’in orta yerinde böyle bir kulüp ne arıyor? 1960’larda ilk açıldığında Disneyland yönetiminde söz sahibi 33 kişiye hizmet veren bu bara üye olmak isteyen çalışanların 40.000$ ödemesi gerekiyor. 


4 15