Dünyaca ünlü sahil açılışa hazırlanıyor! Plaj keyfi tamamen değişiyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışları kapatılan dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, yaz sezonuna "sosyal mesafeli" şekilde hazırlanıyor. Bu kapsamda şezlong ve şemsiyeler için sosyal mesafe kurallarına uygun hazırlıklar başladı.

Google Haberlere Abone ol
Dünyaca ünlü sahil açılışa hazırlanıyor! Plaj keyfi tamamen değişiyor
25.05.2020 22:05

Antalya'nın giriş ve çıkışları kapatılan dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde koronavirüs tedbirleri kapsamında şezlong ve şemsiyeler için sosyal mesafe kurallarına uygun hazırlıklar başladı.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE UYGUN DÜZENLENİYOR
Koronavirüs tedbirleri kapsamında giriş ve çıkışları kapatılan dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, yaz sezonuna 'sosyal mesafeli' şekilde hazırlanıyor. Ramazan Bayramı sonrası hareketlenmesi beklenen iç turizmde yerli ve yabancı turistler için sahil, koronavirüs tedbirlerine uygun düzenleniyor. Her yıl milyonlarca turistin uğrak yeri haline gelen kentte, yaz aylarında tıklım tıklım dolan sahilde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un turizmde normalleşme sürecine ilişkin haziran ayını göstermesiyle birlikte bugün Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri sahilde çalışma başlattı.

ŞEZLONG VE ŞEMSİYELER SOSYAL MESAFEYE UYGUN YERLEŞTİRİLDİ
Belediye ekipleri, şezlong ve şemsiyeleri sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde yerleştirilmeye başlandı. Bu kapsamda bölgedeki işletmelerde plaj kısmındaki güneşlenme aralıklarını belirgin şekilde kurallara uygun şekilde hazırlayacak. Plajın giriş kısmında da belediyeye ait sosyal tesiste hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor. Plajın içerisindeki yürüyüş yolu da aynı şekilde sosyal mesafeye uygun şekilde tasarlanacak.

Kaynak: İHA

Yorumlar