Bakan açıkladı! Emeklilere ev müjdesi

Ev sahibi olmak isteyen emeklilere TOKİ 'den yüzde 25 kontenjan ayrılacağı, 2022 yılına kadar da on binlerce emeklinin ucuza ev sahibi olabileceği bildirildi.

Google Haberlere Abone ol
Bakan açıkladı! Emeklilere ev müjdesi
07.10.2019 19:44

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 3 yıllık ekonomi planında emeklilerin refah düzeylerinin arttırılması, ev sahibi yapılmaları ve emeklilere ikinci gelir kapısı açmak gibi başlıklar yer aldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada emekli vatandaşların TOKİ tarafından önümüzdeki dönemlerde belirli aralıklarla ev sahibi yapılacağına yer verildi. Sosyal Konut projeleri kapsamında başlatılacak kampanyalarla emekli vatandaşlar taksitle ucuza ev sahibi olacak.

Yüzde 25 kontenjan

Konu ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kampanya kapsamında yapılacak projelerde emeklilere yüzde 25 kontenjan ayrılacağını söyledi. Bakan Kurum açıklamasında, "Emeklilerin talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştiriyoruz. İkinci Bahar kampanyası ile uygun fiyat ve taksitlerle emeklilerimize özel uygulamalar hayata geçirdik." ifadeleri kullandı.

2019 yılı başında satılmıştı

2019 yılının ilk aylarında TOKİ bir kampanya başlatmış ve yüz binden fazla kişiyi ev sahibi yapmıştı. Toplamda 50 bin sosyal konuttan 12 bin 500 'ü emekli vatandaşlara ayrıldı.

Uygun fiyatla taksitli ev

TOKİ , Türkiye 'nin 81 şehrinde yılın her döneminde kampanyalar başlatıyor. Kampanyalar kapsamında asgari ücretliler, emekli vatandaşlar , dar gelirliler, şehit yakınları, gazi ve gazi yakını vatandaşlar ev sahibi yapılıyor.

Yorumlar