Ev satın almak isterken bir anda milyoner oldu! Hatanın böylesi dedirten olay

Amerika Birleşik Devletleri'nin Nevada eyaletinde 594 bin 481 dolar karşılığında ev satın alan bir kadın, evi satan şirket tarafından yapılan harf hatası nedeniyle 84 mülklük mahallenin sahibi oldu. Bir anda milyoner olan kadın, çok şaşırdığını belirtti. Hatanın düzeltilmesi bekleniyor.

Dünya
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Ev satın almak isterken bir anda milyoner oldu! Hatanın böylesi dedirten olay

Nevada eyaletinde bir ev beğenen kadın, bu evle ilgili pazarlık yaptıktan sonra 594 bin 481 dolarödemeyi kabul etti. Sonrasında ise banka aracılığıyla parayı ev sahibine gönderdi. Fakat ne olduysaevi satan şirketin, devlete gönderdiği evraklarda karışıklık yapılmasından sonra oldu.

HARF HATASI YAPMIŞLAR
Şirket çalışanları, tek bir evin satışını kadına gerçekleştirdiği yönündeki yazılı metinde mahalledeki blokların kodlarıyla ilgili hata yapınca, tüm evler kadının üzerine geçirildi. Kadın ise başına gelenleri kendi ismiyle araştırma yapınca anladı.

DÜZELTİLMESİ BEKLENİYOR
Bir anda 84 mülklük mahallenin sahibi olan kadın, çok şaşırdığını dile getirdi. Yetkililerin durumdan haberdar olmasının ardından konuyla ilgili düzeltmelerin yapılacağı ifade edildi.

 

Yorumlar