Fahrettin Altun: 'Help Turkey' kampanyası devletimizi aciz göstermek için başlatılmıştır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşanan orman yangınları nedeniyle sosyal medyada açılan #HelpTurkey etiketi için "sözde yardım kampanyası" ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Fahrettin Altun: 'Help Turkey' kampanyası devletimizi aciz göstermek için başlatılmıştır
02.08.2021 12:30

2,5 milyondan fazla kullanılan #HelpTurkey etiketinin "ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatıldığını" iddia eden Altun, paylaşımlarını #StrongTürkiye etiketiyle yaptı.

Altun şunları kaydetti:

Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 

35 ilimizde 129 yangının 122'si kontrol altına alınmıştır. 

Türkiyemiz güçlüdür!

İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurtdışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır.

Türkiyemiz güçlüdür.

Devletimiz dimdik ayaktadır.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.

Şu anda sosyal iletişim platformlarında, anlık mesajlaşma gruplarında, forumlarda yayılan bilgilerin büyük çoğunluğu yalan haberdir. Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim.

Yorumlar