Fed kararı sonrasında yeni durum: Motorine dev indirim! İşte güncel akaryakıt fiyatları...

Fed piyasaların merakla beklediği eylül ayına ilişkin faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası (Fed) 75 baz puanlık faiz artışına gitti. Böylece doların patronu, faizi yüzde 3,25'e yükseltti. Karar sonrası gözler dolar kuru, brent petrol fiyatları ile güncel akaryakıt fiyatlarına çevrildi. Brent petrolün varil fiyatı 90,47 dolara gerilemesinden sonra benzin, motorin (mazot) ve LPG fiyatlarına indirim olup olmayacağı araç sahipleri tarafından sorgulanır oldu.

Fed kararı sonrasında yeni durum: Motorine dev indirim! İşte güncel akaryakıt fiyatları... - Sayfa 1

Peki benzin, motorin ne kadar zam ya da indirim var mı? Peki benzin ve mazot fiyatları ne kadar? İşte 22 Eylül 2022 Perşembe benzin fiyatları...

Fed kararı sonrasında yeni durum: Motorine dev indirim! İşte güncel akaryakıt fiyatları... - Sayfa 2

Güncel akaryakıt fiyatlarına piyasaların gözü bir yandan Fed’in açıklayacağı faiz kararında bir yanda ise brent petrol fiyatlarındaydı. Dün 93,50 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 89,83 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.25 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,71 artarak 90,47 dolar oldu.

Fed kararı sonrasında yeni durum: Motorine dev indirim! İşte güncel akaryakıt fiyatları... - Sayfa 3

Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 83,48 dolardan alıcı buldu. ABD Merkez Bankası (Fed) 75 baz puanlık faiz artışına gitti. Böylece doların patronu, faizi yüzde 3,25'e yükseltti. Piyasaların beklediği haberlerin gelmesiyle birlikte güncel akaryakıt fiyatlarında son durum da merak ediliyor. Akaryakıt fiyatları 22 Eylül 2022: Benzin fiyatı ne kadar oldu?

Fed kararı sonrasında yeni durum: Motorine dev indirim! İşte güncel akaryakıt fiyatları... - Sayfa 4

Motorine indirim ne kadar?

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma sonrası motorinde indirim beklentisi oluşturdu. Sektör temsilcileri, motorine gelen 1.76 kuruş indirimin 20 Eylül 2022 Salı gününden itibaren geçerli olduğunu belirtti.