Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı hafta müsabakasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Olympiakos’u 79-77 ile mağlup etti.

Bu sonuçla Fenerbahçe Beko, ligdeki altıncı maçında beşinci galibiyetini aldı. Temsilcimiz, gelecek hafta zorlu Partizan deplasmanında sahne alacak.

Ligdeki altıncı maçında üçüncü yenilgisini alan ve istikrarsız gidişatını sürdüren Olympiakos ise evinde Baskonia‘yı ağırlayacak.

Fenerbahçe Beko’da Georgios Papagiannis 15 sayı, Dyshawn Pierre 14 sayı, Johnathan Motley 10 sayı, Nigel Hayes-Davis 9  sayı, Tyler Dorsey 8 sayı, Scottie Wilbekin 7 sayı üretirken,

Olympiakos’ta ise Alec Peters 16 sayı, Isaiah Canaan 15 sayı, Nigel Williams-Goss 13 sayı, Nikola Milutinov 12 sayı, Kostas Papanikolaou 9 sayı, Moustapha Fall ve 7 sayı ile oynadı.

Maçın Hikayesi:

Hasan Arat: "Fenerbahçe maçını başarılı geçersek Beşiktaş’ın şampiyonluk şansı başlayacak" Hasan Arat: "Fenerbahçe maçını başarılı geçersek Beşiktaş’ın şampiyonluk şansı başlayacak"

Savunmada birebir pozisyonlarda yenilmeyen, hücumda da Dyshawn Pierre ile 2.5 dakikada 3 üçlük isabeti bulan Fenerbahçe Beko, maça adeta şov ile giriş yaptı ve skoru 11-1’e getirip rakip koç Bartzokas’a molayı aldırdı. Isaiah Canaan ile skor üretmeye başlayan Olympiakos’a karşı daha fazla silahını devreye sokan Sarı Lacivertliler, Pierre’in de katkısının devam etmesiyle rakibini sürklase etti ve ilk periyodu 15 sayı farkla, 29-14 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte devreye giren Nigel Williams-Goss’un katkılarıyla ayakta kalmaya çalışan Olympiakos’ta karşı Wilbekin – Motley ikilisiyle cevap veren Fenerbahçe Beko, 15. dakikayı 38-22 önde geçti. Dyshawn Pierre’den kalf problemi sebebiyle yararlanamayacak olan ev sahibi, Brazdeikis’in penetrelerine de engel olamayınca skor 38-26’ya geldi ve koç Dimitris Itoudis mola aldı. Mola dönüşü oyunu tekrar dengeye getiren Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 46-33 ile önde girdi.

Alec Peters önderliğinde ikinci yarıya iyi başlayan Olympiakos, uzun süre sonra farkı ilk kez tek hanelere indirdi, 23. dakikada da durum 48-43’e geldi. Peters’ı boyalı alanda beslemeye devam eden deplasman ekibine karşı hücumda üretimde zorlanan Fenerbahçe Beko, maçın final bölümüne 58-57 önde giren taraf oldu.

Son çeyreğin ilk dakikalarında Olympiakos geri dönüşü arasa da Johnathan Motley ile izin vermeyen Fenerbahçe Beko, Wilbekin’in 3’te 3 serbest atışıyla 33. dakikayı 65-61 galip geçti. Nikola Milutinov ve Kostas Papanikolaou ile kolay sayı üreten Olympiakos, bitime 3.5 dakika kala skoru 0-0’dan sonra ilk 71-71’de eşitledi. Son bölümde Georgios Papagiannis’i iyi besleyen Fenerbahçe, Yunan oyuncunun üst üste sayılarıyla son 1.11’e 79-74 ile girdi. Alec Peters’ın üçlüğüyle farkı tekrar tek topa indiren Olympiakos, Wilbekin’in isabetsiz üçlüğü sonrası son topu kendisine aldı. Son topta Nigel Williams-Goss turnikeyi kaçırdı ve Fenerbahçe Beko, maçı 79-77 ile kazandı.

Çeyrek Sonuçları:

çeyrek: 29-14
çeyrek: 46-33
çeyrek: 58-57
çeyrek: 79-77