Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadı'nda başladı. Kongrede mevcut Ba

Fenerbahçe Kulübünde bugün başkanlık seçimi heyecanı var. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadı'nda başlarken kongrede mevcut Başkan Ali Koç, tek aday olarak seçime giriyor. Özellikle Sarı lacivertli taraftarlar başkan Koç'un hayatını araştıryor. Bu kapsamda, Ali Koç kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? gibi sorulara yanıt aranıyor...

Spor
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadı'nda başladı. Kongrede mevcut Ba

Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri olan Fenerbahçe'de başkalık seçimi heyecaı yaşanıyor. Kongredeki açıklamaları gündem olan Başkan Ali Koç'un hayat hikayesi ve biyografisi merak uyandırdı. Aziz Yıldırım'la ilgili sert eleştirilerde bulunan Ali Koç'un serveti ve kişisel bilgileri araştırılıyor.

Kongrede üyelik aidatlarının 50 TL'den 500 TL'ye çıkarıltılmasına tribünde oturan üyelerin bazılarından tepki geldi. Başkan Ali Koç, tepki gösteren üyelerin yanına giderek onlarla kısa süre konuştuktan sonra o bölümden ayrıldı. Önemli açıkalamalarda bulunan Ali Koç, "Sizi mahcup etmeyeceğiz, şampiyon olacağız" diye konuştu.

Hafta sonu yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde bir televizyon programına konuk olan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, adaylığı ve projelerine dair önemli açıklamalar yaptı. Spor severler ise Ali Koç'un yaşını ve aslen nereli olduğunu sorguluyor. Merak edilenler haberde.

ALİ KOÇ KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Koç Holding'in internet sitesinden alınan bilgilere göre; 1967 yılında dünyaya gelen Ali Koç, Yükseköğrenimini Rice Üniversitesi (ABD) İşletme Fakültesi’nin ardından Harvard Üniversitesi (ABD) yüksek lisans programıyla sürdürmüştür.

İş hayatına 1990’da American Express Bank’ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası’nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008’den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Y. Koç, Şubat 2016’dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu’nda görev yapmakta olan Ali Y. Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

Ali Y. Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği’nde Başkan, Endeavor Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK’de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR’da Global Danışma Kurulu Üyesidir

ALİ KOÇ'UN SERVERTİ NE KADAR?

Forbes Türkiye dergisi, Türkiye'nin en zengin iş insanları listesini yayınladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, 2018'de başkan olmasının ardından 850 milyon dolar olan serveti, 2020 yılında 700 milyon dolara düştü.

Yorumlar