Ferhat Tüneli trafiğe açıldı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bir ay içerisinde tüneli hizmete açacağız diye söz vermiştik. Bu sözümüze binaen tünel çalışmalarımızı 27’inci günde tamamlayarak, hizmete açtık” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Ferhat Tüneli trafiğe açıldı
03.02.2020 14:24

Bakım ve onarım çalışması nedeniyle kısa süreliğine trafiğe kapatılan Ferhat Tüneli, çalışmanın sona ermesiyle bugün itibariyle yeniden ulaşıma açıldı.

BAŞKAN SARI: ‘BİZ VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTARIZ’

Hizmete açıldıktan kısa bir süre sonra Ferhat Tüneli'nde su çıkışları gözlemlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, açıklamasında; “Tünelin yapısına zarar vermeyen fakat kılcal kanallardan gelen yer altı sularının, çift kat su yalıtım sistemlerini geçerek yol yüzeyine çıkması sonucu oluşan sorunların giderilmesi için onarıma ihtiyaç duyuldu.

Garanti kapsamında müteahhit firma tarafından çalışmalar kısa sürede tamamlandı.

Bir ay içerisinde tüneli hizmete açacağız diye söz vermiştik. Bu sözümüze binaen tünel, çalışmalarımızı 27’inci günde tamamlayarak, hizmete açtık.

Hemşehrilerimizi mağdur etmemek adına ekiplerimiz gece- gündüz demeden bakım ve onarım çalışmalarını sonlandırdı. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar