MHP İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması kesinleşen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adaylığı başvuruları hakkında açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adaylığı başvurularının 14 Mart 2023 Salı günü saat 9:00’dan itibaren kabul edilmeye başlanacağını belirten Yıldız, başvuruların da 21 Mart Salı günü saat 17:00’de sona ereceğini ifade etti.

Aday adaylarının belirlenen bu tarihler arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Seçim İşleri kayıt kabul birimine şahsen ve belgelerin aslıyla müracaat etmeleri gerektiğini vurgulayan Yıldız, açıklamasının devamında şunları söyledi;

“Kayıt işlemlerini hızlandırmak isteyen aday adaylarımız, ön kayıt işlemlerini https://basvuru.mhp.org.tr internet adresimizden online olarak yapabilirler.

Değerli aday adaylarımızdan %40 ve üstü engelli olanlardan başvuru aidatı alınmayacaktır. Başvuru aidatı olarak 3000 TL T.C. Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası Cevizlidere Şubesinde bulunan hesaba yatırılacaktır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”