Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Türkçe konuşmayan Türk futbolcuları bilmiyor musunuz?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Yusuf Demir'in Türk statüsünde oynayamaması hakkında görüşlerini belirtti.

Spor
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Türkçe konuşmayan Türk futbolcuları bilmiyor musunuz?

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşmasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Yusuf Demir bizim evladımız. Genç yaşta Barceona gibi dünya devi takımına transfer olmuş. Yusuf Demir’in Galatasaray’da olması bizim için kıvanç kaynağı. Yusuf, Türk statüsünde oynayamazmış. Yahu biz zaten bunu biliyorduk. Bunu dün öğrenmedik. Yusuf Demir’i transfer ederken Türk statüsünde oynatamayacağımızı biliyorduk.”

“Bazı kuralların FIFA ya da TFF’de değişmesi gerekiyor. Bunlar kendi kendine değişmeyecek ki. Kendi değerlerimize sahip çıkalım. Yusuf bir Türk vatandaşıdır. Türkçe konuşmayan Türk futbolcuları bilmiyor musunuz? Yazılan çizilen farklı, algı farklı.”

“Bir maçta rakibin esame listesini elime aldım. Baktım sadece 2 Türk var. Meğerse İspanyol sandığımız oyuncular Türk statüsünde. Türkçe konuşamayan futbolcular Türk statüsünde oynuyor. Yusuf Demir, Türk vatandaşıdır. Biz bunu isteyince çok mu farklı oluyor? Yusuf Demir’in Avusturya kanunlarındaki istisnai durumdan dolayı Türkiye pasaportu da bulunuyor.”

HAKEM YORUMU
“Galatasaray aleyhine yapılan işlere bağlı olarak değerlendirmiyoruz. Hakem performanslarını tüm karşılaşmalarda yapılan hataların, yönetim tarzının değerlendirmesini yapmak lazım. Biz de onu yapıyoruz. Maalesef çok iyi olduğunu söyleyemem.”

Yorumlar