Gazeteciliğin yüz karası

Seçimler yaklaştıkça göstermelik anketlere inanıp kendilerini hayal dünyasında zanneden CHP’li gazeteciler sınırları aşmaya başladı. Bir taraftan gün boyu yaptıkları yayınlarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘diktatör’ diyen muhalefet, diğer taraftan diktatör dedikleri kişiye hakaretler yağdırıyor.

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Gazeteciliğin yüz karası

Tolga Polat / TÜRKGÜN

CHP yandaşı, küfürbaz gazeteci Sedef Kabaş, TELE1’de, ‘Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur” ifadelerini kullandı.

AHLAK YOKSUNLARI

Türkiye’yi muz cumhuriyeti zanneden besleme gazetecilerin, ‘kişiye yoksa bile devlet makamına saygı duy’ anlayışını hiçe sayması, terbiye sınırlarını aşan hakaretlerde bulunması, kendi partilerinde bile yadırganmıyor.

Kabaş hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında yandaş gazeteci gözaltına alındı. Twitter’da ‘#HaddiniBilSedef- Kabas’ etiketi altında on binlerce paylaşım yapıldı. CHP’li isimler ve TELE1 kanalı ise sessiz. Gece 02:00’de gözaltına alınan Kabaş, Vatan Caddesi’ndeki Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Skandal ifadeler üzerine AK Parti ve MHP kanadından oldukça sert tepkiler geldi.

ALÇAK SALDIRI

Adalet Bakanı Abdulhamid Gül, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır” ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise, “Hakareti, terbiyesizliği ve ahlaksızlığı meslek edinen bir şahsın çirkin üslubuyla Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Cumhurbaşkanlığı makamına ettiği hakaret aynı zamanda aziz milletimizin iradesine ve değerlerine alçakça bir saldırıdır” paylaşımında bulundu.

AHLAKSIZLIK

Gazeteci Kabaş’ın, Cumhurbaşkanlığı makamına sarf ettiği sözlerin muhalefet değil, ahlaksızlık olduğunu dile getiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz. Milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, devletimizin başına bu çirkin üslupla hitap, millete ve milli iradeye hakarettir. Bu ahlaksızlığı mahkûm ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz” dedi.

MİLLET SAHİP ÇIKACAK

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da “Cumhurbaşkanımızın şahsına ve Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik hakaret dolu sözler, söyleyenin zavallı ve müptezel hâlini ortaya koymuştur. Bu aziz millet, hadsizlere inat Cumhurbaşkanımıza da onun makamına da sahip çıkmaya devam edecek” açıklamasını paylaştı.

Gazetecilik adı altında ucuz dedikodular yapıldığını bildiren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret etmenin kimsenin haddi olmadığını söyledi. Altun yaptığı açıklamada, “Siyasetin de muhalefetin de gazeteciliğin de bir ahlakı vardır. Bu ahlakı bu ülkeye çok görenler, kendilerine saygıları olmayan zavallılardır. Bir sözde gazeteci, nefret saçmak dışında bir hedefi olmayan bir televizyon kanalında arsızca Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyor! Bu arsızlığı, bu ahlaksızlığı en sert şekilde kınıyorum. Bu yapılan, sadece ahlaksızlık da değildir, siyaset, muhalefet ve gazetecilik adına aynı zamanda sorumsuzluktur” diye konuştu.

Yorumlar