Geleceğe Nefes Kampanyasına nasıl başvurulur? Geleceğe nefes ücretli mi?

Geleceğe Nefes Kampanyası, son birkaç gün içinde milyonları aşan katılım oranına kavuştu. Vatandaşların fidan bağışı yaptığı veya sahiplendiği kampanya ile 11 kasımda 2019’da 11 milyon fidan dikmek amaçlanıyor. Peki, Geleceğe Nefes Kampanyasına nasıl başvurulur? Geleceğe nefes ücretli mi? İşte ayrıntılar…

Google Haberlere Abone ol
Geleceğe Nefes Kampanyasına nasıl başvurulur? Geleceğe nefes ücretli mi?
04.11.2019 19:01

Yangınlar nedeniyle orman alanlarının yeniden ağaçlandırılması için başlatılan kampanya “Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan” ile, Guinness Rekorlar Kitabı’na girilmesi bekleniyor. Kampanyaya katılan vatandaşların isimlerine özel hazırlanmış dijital belgeleri sosyal medya hesaplarında paylaşmasıyla pek çok kişi, “Geleceğe Nefes Kampanyasına nasıl başvurulur?” ve “Geleceğe nefes ücretli mi?” araştırması yapmaya başladı. Peki, bu kampanyaya nasıl katılabilirsiniz? Detaylar haberimizde…

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes Kampanyası ile 11 Kasım 2019 tarihinde ülke çapında tam 11 milyon fidanın toprak ile kavuşması hedefleniyor. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği kampanyada katılım oranı 2 Kasım Cumartesi itibariyle, %87’yi bulmuş durumda. Katılımcıların ister fidan sahiplendiği isterse fidan bağışçısı olduğu kampanya çığ gibi büyüyor…

GELECEĞE NEFES FİDAN KAMPANYASINA KATILMA İÇİN BURAYA TIKLAYIN

GELECEĞE NEFES OL SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

E-Sertifika talepleriniz ödeme yapıldıktan sonra ortalama 1 iş günü içinde, basılı Sertifika talepleriniz ise 5 iş günü içinde teslim edilmektedir.

GELECEĞE NEFES ÜCRETLİ Mİ?

Kampanyada isterseniz ücretsiz olarak fidan sahiplenebilir, isterseniz fidan bağışçısı olarak maddi katılımda bulunabilirsiniz.

BİR FİDAN NE KADAR?

Kişi ya da Kuruluş istendiği sayıda fidan bağışında bulunabilir. Bağışlanan fidanlar ağaçlandırma sahası içinde yer alır.

1 Fidan Bağışı 10 TL’dir.

 

TARIM VE ORMAN BAKANI'NDAN MESAJ VAR

Sevgili Vatandaşlarım,

Bilmenizi isterim ki, Türkiye, orman varlığının önemini dünyada en iyi bilen ve örnek olan ülkelerin arasında başı çekiyor.

1839 yılında temelleri atılan Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü 40 bini aşkın çalışanı ile hem vatanımızda hem de dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olabilmek için gece gündüz çalışıyor.

10 Temmuz 2018 tarihinde göreve geldiğimizde bir söz ile yola çıkmıştık.

“Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanla büyüsün” demiştik.

Çok kısa sayılabilecek bir zaman diliminde sözümüzde durmayı başardık. Çiftçimizin yüzü gülüyor, çocuklarımızı ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere, daha yeşil bir Türkiye için 11 Kasım 2019’da, 11 milyon fidanı geleceğe nefes olarak miras bırakıyoruz.

11 Kasım 2019’da saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını sağlıyoruz.

Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe Nefes’ adını veriyoruz.

Gelin 11 Kasım 2019’da siz de “Geleceğe Nefes” seferberliğimize katılın, geleceğe nefes olun.

Saygılarımla,
Dr. Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı

GELECEĞE NEFES KAMPANYASI TÖREN ALANLARINI GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Yorumlar