Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti

Giresun'da Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe'nin (28) yaşamını yitirdiği, polis eşi ile beraber 3 kişinin de yaralandığı lunaparkta raydan çıkan trenin devrildiği kazayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Sinem Gülşen Dilekçe için de valilik önünde tören düzenlendi. Törene, tedavisi sonrası taburcu olan polis eşi Samet Dilekçe (31) de katıldı.

Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti - Sayfa 1

Feci kaza, dün akşam saatlerinde Hacı Hüseyin Mahallesi'ndeki lunaparkta yaşandı… Lunaparkta yer alan eğlence treni, iniş sırasında bilinmeyen nedenle raydan çıktı.


Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti - Sayfa 2

Yüksekten düşüp devrilen trende Giresun Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe, Özel Harekât Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru eşi Samet Dilekçe ile Şevval (17) ve Fatma Akbaş (39) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulanslarla yaralılar, kentteki hastanelere kaldırıldı.


Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti - Sayfa 3

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alınan yaralılardan Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Genç komiser yardımcısının vefat haberini alan meslektaşları, hastaneye akın etti.

Sinem Gülşen Dilekçe'nin eşi Samet Dilekçe, tedavisinin ardından taburcu edilirken Şevval ile Fatma Akbaş'ın ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.


Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti - Sayfa 4

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kaza nedeniyle lunaparkta eğlence faaliyeti durdurulurken, savcılık da soruşturma başlattı. Lunaparkta yapılan inceleme sonrası aralarında eğlence treni sorumlularının da yer aldığı 3 çalışan gözaltına alındı. Şüpheliler sorguları için İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Hayatını kaybeden 3 yıllık komiser yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe için Giresun Valiliği önünde tören düzenlendi.