Gösteri esnasında silahlı saldırı: 1 Türk hayatını kaybetti! Güldür Güldür Show'dan açıklama geldi

Güldür Güldür Show'un oyuncusu Onur Buldu, Berlin'de gösteri esnasında yaşanan saldırıya ilişkin konuştu. Buldu, "Bizlik bir durum yok. Herkes iyi. İstenmeyen ve bizimle alakası olmayan üzücü bir olay yaşandı" ifadelerini kullandı. Saldırıda 1 Türk hayatını kaybetti.

Gösteri esnasında silahlı saldırı: 1 Türk hayatını kaybetti! Güldür Güldür Show'dan açıklama geldi
16.02.2020 11:05

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Tempodrom adlı gösteri salonunun önünde meydana gelen silahlı saldırıda en az 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Olay sonrası Güldür Güldür Show oyuncularından Onur Buldu, ilk kez konuştu. Oyuncu herhangi bir negatif durumun olmadığını belirterek tüm ekibin iyi olduğunu iletti.

"Herkes iyi"
Saldırıya ilişkin ünlü oyuncu, "Bizlik bir durum yok. Herkes iyi. İstenmeyen ve bizimle alakası olmayan üzücü bir olay yaşandı" ifadelerini kullandı.

Bir Türk hayatını kaybetti
Olay, cuma gecesi yerel saatle 22.50'de, Güldür Güldür Şov adlı Türk komedi oyununun sahnelendiği sırada yaşandı. Alman polisi, silahlı saldırının seyircilerle bağlantısı olup olmadığının henüz bilinmediğini aktardı. 42 yaşında Türk kökenli bir adamın öldüğünü açıklayan polis, saldırının terörle bağlantılı olduğuna yönelik bir emare bulunmadığını kaydetti.

Dış basında büyük yankı buldu
Dün gece saatlerinde yaşanan saldırı dış basında da kendine büyük yankı buldu. Alman basını, "Türkler'in şovunun ardından, Berlin'de silahlı çatışma çıktı" ifadeleriyle haberi duyurdu.

 

Saldırganlar kaçtı
Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken saldırganlar kaçmayı başardı. Çevrede yoğun güvenlik önlemi alınırken, saldırının neden yapıldığı ve iki grup arasında husumet olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı.

'Terör şüphesi yok' açıklaması yapıldı
Büyük yankı uyandıran olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan Alman polisi, saldırıda herhangi bir terör şüphesi olmadığına dikkat çekti.

Kaynak: Haberler

 

Yorumlar