GSB antrenör, memur ve işçi alımı başvurusu için aranan şartlar | GSB personel alımı başvuruları

4346 kadrolu işçi alımına ilişkin müjdeli haber Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan geldi. Bakan Kasapoğlu, bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağını duyurdu. Peki GSB antrenör, memur alımı 2021 ne zaman yapılacak? 4 bin 346 GSB kadrolu işçi alımı başvuru şartları neler?

Google Haberlere Abone ol
GSB antrenör, memur ve işçi alımı başvurusu için aranan şartlar | GSB personel alımı başvuruları
25.08.2021 00:51

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından 2021 yılı için 4 bin 346 kadrolu işçi alınacağını duyurdu. Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kadroya alınacak vatandaşların bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev alacağını belirtti. Çıkan bu haberi üzerine internet aramalarında "Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? 2021 GSB antrenör, memur ve işçi alımı başvurusu için aranan şartlar neler?" sorularına yanıt arandı.

GSB 2 BİN ANTRENÖR ALINACAK

Daha önce 2 bin antrenör alımı için söz verdiklerini ve bunu gerçekleştireceklerini anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"İnsan kaynağımızı yeni arkadaşlarımızla güçlendirerek, mevcut kaynağımızı da yeni eğitimlerle tazeleyerek yola devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda bir müjde vermiştik, 2 bin yeni antrenör konusuydu. Bununla ilgili hazırlıklar tamamlandı. Özellikle ifade etmek istiyorum, bin 250 antrenör ve 100 spor uzmanın alımını ilan etmiştik. Bu antrenörlerimizden 250'si ile 100 spor uzmanı da milli sporcularımız arasından seçilecek. 2 bin antrenör sözümüz hala geçerli. Bunun alımını iki farklı aşamada gerçekleştirmeye karar verdik. İlk etap antrenörlerimizin alımındaki şartlarımızı başvurulara göre değerlendireceğiz ve bir sonraki süreçte ihtiyaç analizini yapıp talepleri bu anlamda dengeleme noktasında strateji belirleyeceğiz. En kısa zamanda diğer süreci de başlatacağız. Sanki biz 2 bin olarak müjdeleyip sadece bin 250 alım yapmışız gibi bir algı var. Kesinlikle öyle değil. Sadece alımda daha dengeli ve rasyonel yönetme sürecini öncelikli tuttuk. Aşamalı olarak hem kurumumuz lehine hem de antrenörlüğe ve uzmanlığa talip olanlar lehine süreci daha sağlıklı yürüteceğiz."

Gençlik ve Spor Bakanlığı

2021 GSB MEMUR ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacak. Sürekli işçi istihdamına yönelik alım yapacaklarını anlatan Kasapoğlu, "Bir müjdemiz var. Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 4 bin 346 kadrolu işçi alımı yapılacağız. Başvurular 23 Ağustos itibariyle başlıyor ve 27 Ağustos son gün. Bunun 549'u erkek, 869'u kadın olmak üzere temizlik görevlisi, yine 1227 erkek, 1701 kadın olmak üzere de güvenlik görevlisi alımını gerçekleştireceğiz" dedi.

Milli sporcular için antrenörlük ve spor uzmanlığı için başvuruların 31 Ağustos-13 Eylül, bin antrenör adayı içinse 20-27 Eylül tarihlerinde yapılacağını aktaran Kasapoğlu, "Yeni alımla da inşallah 750 antrenör ve 300 spor uzmanıyla birlikte 2 bin 400 kişi olarak gerçekleştirmiş olacağız" diye konuştu.

Alımlar 2021/192 Sayılı Kararın Eki ile İhdisası Uygun Görülen Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına göre gerçekleştirilecek.

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, 2021 yılı içerisinde belirlenecek tarihlerde gerçekleştirilen "Personeli Alımı" ile ilgili başvurular basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşecek.

Başvuruların ardından ilan edilen kontenjan sayısına girerek atanmaya hak kazanan asıl ve yedek adaylara, atamaya ilişkin hususlar daha sonra Bakanlığımız Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından bildirilecektir.

GSB GENEL PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7'nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

3) Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak,

4) 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

5) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

6 ) Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,

7) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

8) Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,

9) Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

10) Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

11) Başvuru yapacağı pozisyona uygun belgelere sahip olmak..

Yorumlar