İbn-i Sina'dan gençleşme reçetesi

İbni Sina'dan günümüze gelmeyi başaran güzellik sırları sayesinde 10 yaş daha genç gözükmek mümkün.

İbn-i Sina'dan gençleşme reçetesi - Sayfa 1

İslam'ın altın çağının efsane doktoru İbni-i Sina'dan günümüze gelen güzellik sırlarını sizler için bir araya getirdik. 10 yaş gençleştiren bu cilt bakım önerileriyle kozmetik dünyasını hayatınızdan çıkartacak. İşte İbn-i Sina'dan 10 yaş gençleştiren cilt bakımı sırları.

İbn-i Sina'dan gençleşme reçetesi - Sayfa 2

Batı dünyasına da ışık tutmuş İbn-i Sina, 10 yaş gençleştirecek güzellik tüyolarını yüzyıllar önce paylaştı. Derinlemesine temizliğin önemini o yıllardan hatırlatan İbn-i Sina, doğanın tam bir şifa kaynağı olduğunu kitaplarında vurguladı. Çeşitli otlardan hazırlanan karışımlar ve sabunlar cildin pigment yapısını güçlendirir.


İbn-i Sina'dan gençleşme reçetesi - Sayfa 3

İbn-i Sina'nın verdiği bu sırlar arasında en sık adı geçen ise gül suyu ve oğul otudur. Çoğu kişinin duymadığı oğul otunun cilde olan etkileri adeta gençlik iksiridir. Limon soyundan gelen oğul otunun kullanım yöntemini anlatan İbn-i Sina, yüzyıllar öncesinden toniğin güzel görünmenin ilk şartı olduğunu hatırlattı.


İbn-i Sina'dan gençleşme reçetesi - Sayfa 4

İŞTE İBN-İ SİNA'DAN 10 YAŞ GENÇLEŞTİREN CİLT BAKIM SIRLARI

Cildin daha hızlı yenilenmesi için kesenin önemini hatırlatan İbn-i Sina, cilt bariyerinin tazelenmesi için fayda sağladığını belirtti.