İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Bu meyveyi 45 tane yerseniz bakın ne olur?

Ağrı kesme anlamında ilaçtan daha etkili olduğu kanıtlanan besinlerin faydaları saymakla bitmiyor.

İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Bu meyveyi 45 tane yerseniz bakın ne olur? - Sayfa 1

Bu haberimizdeki meyveler, uzmanlar tarafından sürekli öneriliyor. Bu meyveler, osteoporozu önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı oluyor, antioksidan ve polifenol bakımından çok zengin, doğal ağrı kesici görevi görüyor. Boğaz ağrılarının ve sinirsel baş ağrılarının sonlanmasında etkili oluyor, karaciğeri temizliyor, bronşit ve astım belirtilerini hafifletiyor, hafızayı güçlendiriyor ve beyin fonksiyonlarını geliştiriyor. Stresi ve aşırı terlemeyi azaltıyor, saçların beyazlamasını yavaşlatıyor, kan şekerini düşürüyor ve diş eti iltihaplanmasını sonlandırıyor. Ağrılı kramplar, gaz ve şişkinliği yatıştırıyor, mide rahatsızlıklarına iyi geliyor. Baş ağrısı ve kronik baş ağrısını hafifletiyor, migren ağrılarına iyi gelen magnezyum bakımından çok zengindir. İşte faydaları saymakla bitmeyen besinler...


İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Bu meyveyi 45 tane yerseniz bakın ne olur? - Sayfa 2

Doğru besinleri tüketmeyenlerin günlük hayatta kas ağrısı yaşayabileceğini belirten Diyetisyen Tuğba Küçük, bazı ipuçları verdi. Diyetisyen Tuğba Küçük, "Bir türlü geçmeyen kas ağrıları için sık sık ağrı kesici kullanmaktan birçok kişi bıkmıştır.


İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Bu meyveyi 45 tane yerseniz bakın ne olur? - Sayfa 3

Sabah'ta yer alan habere göre; romatizmal ağrılardan migrene, kas ve karın ağrılarına kadar pek çok sıkıntıya iyi gelen 10 gıdadan birçoğu halk arasında iyi bilinmektedir. Sağlıklı beslenmek vücudumuzun doğru çalışması için çok önemlidir. Kişi doğru besinleri almazsa kas ağrısı ve acısı kaçınılmazdır" dedi.


İlaçtan daha etkili olduğu kanıtlandı! Bu meyveyi 45 tane yerseniz bakın ne olur? - Sayfa 4

"Baş ağrısı çektiğinizde veya kronik baş ağrınız varsa bir bardak zencefilli bitki çayı içmek şikayetlerinizi yatıştırır."