İSG 2 sınavı ne zaman 2021? İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı başvuru tarihi belli oldu mu?

2021 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavı (İSG) sınavı için araştırmalar hızlandı. Sınavın başvuruları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden üzerinden yapılacak. Peki, İSG 2 sınavı ne zaman 2021? İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı başvuru tarihi belli oldu mu? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
İSG 2 sınavı ne zaman 2021? İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı başvuru tarihi belli oldu mu?
26.09.2021 13:54

ÖSYM tarafından gerçekleştirlen İSG başvuruları için geri sayım başladı. Son dönemde popüler meslek sektörlerinden biri İş Sağlığı ve Güvenliği sınavına girmek isteyen adaylar detayları öğrenmek istiyor. Pek çok kişi, İSG 2 sınavı ne zaman 2021? İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı başvuru tarihi belli oldu mu? sorularına yanıt arıyor.

İSG 2 SINAVI NE ZAMAN 2021?

İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sınavı, bu yıl 12 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek. Sınavın başvuruları ise 22 Kasım tarihinde alınmaya başlanacak ve 1 Kasım tarihinde sona erecek. Sınavın sonuçları ise 6 Ocak tarihinde açıklanması bekleniyor.

 İş Sağlığı ve Güvenliği

SINAVA GİRERKEN BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

SINAVA GİRİŞ BELGESİ:

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir
yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden ancak, sınav ücretini yatırmayan adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Yorumlar