YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Geçtiğimiz günlerde Chanel 14 kanalında İsrailli bir sunucu tüm dünyaya açıkça şu tehditleri savurdu.

"Bunu size her zaman söylüyorum, geliyoruz, geliyoruz. Gazze'ye geliyoruz. Lübnan'a geleceğiz, İran'a geleceğiz her yere geleceğiz. Bu dediklerimi not edin, ne kadar insan öldüreceğimizi hayal edebiliyor musunuz? Her bir İsrail vatandaşı için ne kadarınızı kılıçtan geçireceğimizi hayal edebiliyor musunuz?"

İsrail’deki Siyonist ruh hastalarının genel düşüncesi bu ve bundan daha ötesini de barındırıyor. Siyonist çizgideki ruh hastası kişi, ister Cumhurbaşkanı, Başbakan, milletvekili isterse sporcu, gazeteci, din adamı ya da sanatçı kim olursa olsun “Önünüze çıkan tüm canlıları öldürün” psikolojisinde hareket ediyor. 13 bin insanı çoluk çocuk demeden öldürdüler ama hala kana doymadılar.

Her eylemleri ve söylemleri gösteriyor ki, İsrail’in tek meselesi Filistin/Gazze üzerinde işgali tamamlamak değil, vaat edilmiş topraklar olarak tarif ettikleri yani Arz-ı Mev'ud’u, hayallerindeki Büyük İsrail haritasını oluşturmaktır. Dini inanışlarında Fırat Nehri'nden Nil Nehri'ne kadar olan bölge İsrailoğulları’na vaat edildiği için o alandaki birçok toprak İsrail’in, dolaysıyla ABD’nin kanlı hedefindedir. Bunun bir paranoyaklık olmadığını Ortadoğu bölgesinde yıllardır şahit olduğumuz işgaller, darbeler göstermektedir.

Türkiye, ABD ve İsrail hedefinde değil diyecek var mıdır?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli 31 Ekim 2023 tarihinde “Vaat edilmiş toprakların hedefinde Türk vatanı da vardır. Bu kapsamda Filistin’in güvenliği Türkiye’nin güvenliğidir. Biz güvenlik haklarımızdan, din kardeşlerimizin inanç ve insan haklarından taviz veremeyiz, vermeyeceğiz.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan da son zamanlarda sık sık “Gazze'de yaşananlara tepki vermezsek yarın vaat edilmiş topraklar denilen işgalci fanatizmin kendi topraklarımıza uzanmasına engel olamayız.” değerlendirmesini yapıyor.

Siyonist İsrailliler, “Ayak tabanınızın basacağı her yer sizin olacak” inancıyla kendinden olmayan herkesi yok sayan, insan yerine koymayan ve hatta hepsinin öldürülmesinde bir sakınca görmeyen sapkın bir düşünce içindedir.

Siyonist İsrailliler, o kadar sapkın bir düşünce içindedir ki, kendi çocuklarını bile vahşete destek veren bir eğitim psikolojisiyle büyütmektedir.

Buna güncel bir örnek, İsrail merkezli yayın kuruluşu KAN'ın sosyal medya hesabından paylaşılan bir video olmuştur. Yaşları 6 ile 12 arasında değişen çocuklar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde yayımlanan şarkının sözlerinde, Gazze için "hepsini yok edeceğiz" ve "orada bir şey kalmayacak" mesajları verdi. Biz çocuklar korunsun, çocuklar savaşlardan uzak tutulsun derken İsrailli çocukların ağzından Gazze’de daha çok çocuk öldürülmesi için şarkılı videolar hazırlanıyor. Neyse ki çok tepki görünce o şarkı platformlardan kaldırıldı ve daha fazla zehirlenmenin önüne bir nebze geçildi.

“İsrail kuruldu, insanlık öldü” denilirken kimsenin masal anlatmadığı yahut İsrail’e iftira atmadığını Siyonist yaratıklara bakarak herkes anlamıştır. O yüzden İsrail insanlığa zarar vermeden durdurulmalı ve tedavi edilmelidir. Aksi taktirde Arz-ı Mev'ud, vaat edilmiş topraklar inancı ve hedefiyle İsrail’in bölgedeki diğer ülkelere de bulaşacağı kimseyi şaşırtmaz. Ta 1967 yılında 6 gün savaşlarını Mısır, Ürdün ve Suriye ile yapmış ruh hastası İsrail, bu azgınlıkla günümüzde her şeyi yapabilir. Arz-ı Mev'ud, vaat edilmiş topraklar içinde Türkiye’nin bir bölümü de var olduğuna göre herkes şimdiden hazırlıklarını yapmalıdır.

Editör: Arda Erden